Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1779
Idę dzisiaj zgłosić oszustwo na policję. Mój poprzedni samochód po szkodzie całkowitej jest teraz wystawiony u handlarza jako bezwypadkowy. Rozmawiałem z nim i oczywiście jest cała historia tłumacząca dlaczego czujnik pokazuje więcej w miejscach największej masakry (nie, jego historia nie mówi o wypadku). Oczywiście VIN się zgadza. Janusz ma firmę. Wszystkie dokumenty potwierdzające moje słowa już mam skompletowane.

Macie może jakieś sugestie na co powinienem zwrócić uwagę zgłaszając taką sytuację? Czy oprócz policji istnieje jakaś instytucja do której można takie coś zgłosić?

Szczegółów nie podaję póki co - chce dać szansę odpowiednim służbom. Zależy mi na eliminowaniu takiej patologii.

#prawo #motoryzacja
  • 82
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@ciemna_masa: myślę że nic nie zrobisz bo przestępstwo będzie jak go sprzeda, po drugie nie wiem czy w polskim prawie takie cos funkcjonuje jak bezwypadkowy

Uważam że kilka postów na różnych forach ze zdjęciami i VINem uchroni pare osób

@lukaschels: jeśli wizyta na policji nic nie zmieni to tak zrobię. Chcę jednak to załatwić tak jak należy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 91
@ciemna_masa: a faktycznie byl z niego wrak?

Jak kupilem obecny samochod 5 lat temu za 22k to po 2 mc miałem stłuczkę. Szkoda całkowita. Samochod wyceniony na 18.5k, naprawa 15k. Wymieniony przedni i tylny zderzak, chlodnica od klimy, tylna klapa. Tyle. Jezdze nim juz 5 lat. Jezdzi prosto, przeglady przechodzi. Nie ma problemow.

Chcieli go odkupic chyba za 5k czy cos takiego XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
@ciemna_masa: a faktycznie byl z niego wrak?


Jak kupilem obecny samochod 5 lat temu za 22k to po 2 mc miałem stłuczkę. Szkoda całkowita. Samochod wyceniony na 18.5k, naprawa 15k. Wymieniony przedni i tylny zderzak, chlodnica od klimy, tylna klapa. Tyle. Jezdze nim juz 5 lat. Jezdzi prosto, przeglady przechodzi. Nie ma problemow.


Chcieli go odkupic chyba za 5k czy cos takiego XD

@MercedesBenizPolska: jeśli bym miał taki zakres prac
@ciemna_masa: Ja kupilem od handlarza w niemczech nie naprawiane cayenne po szkodzie calkowitej za 100k + akcyza. Uszkodzone byly zderzak, podluznica i kilka drobnych #!$%@?. Tyle. Naprawa w ASO porsche do stanu ideal 25k w tym 5k malowanie.

Cena podobnych aut bezwypadkowych z takim przebiegiem to min. 180k.

Takze z tymi wypadkami to roznie, nawet calkami. Hanldarze nie chca o tym mowic, bo kupujacy sie boja stluczek jakby wszystkie naprawy robione
via Wykop Mobilny (Android)
  • 44
@ciemna_masa: Ja kupilem od handlarza w niemczech nie naprawiane cayenne po szkodzie calkowitej za 100k + akcyza. Uszkodzone byly zderzak, podluznica i kilka drobnych #!$%@?. Tyle. Naprawa w ASO porsche do stanu ideal 25k w tym 5k malowanie.


Cena podobnych aut bezwypadkowych z takim przebiegiem to min. 180k.


Takze z tymi wypadkami to roznie, nawet calkami. Hanldarze nie chca o tym mowic, bo kupujacy sie boja stluczek jakby wszystkie naprawy robione
@ciemna_masa szkoda całkowita nie oznacza, że auto nadaje sie na złom. Przykładowo na moim aucie, koszt auta to 9800, teraz dostaje lekko w bok i mam dwa drzwi i dwie szyby do wymiany. Koszt szyb to 1800 i 2200zł, koszt drzwi przód 2400 i tył 1600, mamy już 7000zł, do tego dochodzi ich wymiana i lakierowanie, robi się 9900zł i mamy szkode całkowitą. Wymieniam drzwi z używanego auta w kolorze za łączny