Wpis z mikrobloga

#smog #warszawa #wroclaw #krakow #zdrowie

Hej mireczki. Poszukuję dla siebie antysmogowej maski. Nie zależy mi zajebistym wyglądzie amerykańskiego miejskiego ninja, tylko na tym, żeby faktycznie powietrze było czyste, gdy je wdycham. Słyszałem, że najlepsza będzie maska do malowania z castoramy z dobrymi filtrami. Ktoś coś? Budżet 1000 PLN
  • 21
@Lqsn: maska z castoramy - zależy jaką masz na myśli. Taka jednorazówka to Cię najwyżej udusi, poza tym filtrowanie ma na słabym poziomie (tzn. słabo dopasowuje się do twarzy)... Weź po prostu 3M 7500 i do tego filtry 3M 6038 - albo poszukaj jakichś lepszych od 6038. Ja się ślinię do ABEK2P3, ale waham się nad kupnem w obawie o zbyt mocne blokowanie powietrza...
@enron: abek2 to bedzie straszna przesada bedzie wazylo pewnie z pol kilo wystarcza p3 ewentualnie z warstwa weglowa dla gazow ponizej nds


@Bzdziuch: nie wyglądają na aż tak masywne… Ale faktycznie, są zdecydowanie większe od 6038. Teoretycznie 6038 właśnie jest idealne – P3 + filtr węglowy. Inna sprawa, że mam wrażenie, że 2128 lepiej filtrowały zapachy – biegając w 6038 czuję np. woń papierosa, gdy mijam palacza...