Wpis z mikrobloga

Warunkiem otrzymania dopłaty ma być użytkowanie samochodu przez co najmniej rok od zakupu, a w czasie tego roku będzie on zarejestrowany i dopuszczony do ruchu w Polsce. Ma również mieć ubezpieczenie od "uszkodzeń, zniszczeń oraz utraty na skutek zderzeń, kolizji, zdarzeń losowych, uszkodzeń przez osoby trzecie oraz kradzieży".

Dodatkowym warunkiem wypłacenia wsparcia jest zabezpieczenie zwrotu wsparcia wraz z należnymi odsetkami. Miałoby to być poręczenie, weksel z poręczeniem wekslowym, gwarancja bankowa, zastaw na prawach lub rzeczach, blokada środków zgromadzonych na rachunku bankowym albo akt notarialny o poddaniu się egzekucji przez dłużnika.


uuu Marcinku, coś nie widzę Ciebie w tym Nissanie :D

dodam tylko, że z "ciekawostek" o Nissanie Leaf, doczytałem, że samochodzik ów nie ma aktywnego chłodzenia akumulatorów przy ładowaniu dużą mocą, no i generalnie nikt go nie poleca do jazdy dalej niż po mieście :D good job Marcinku :D i jak tu nie mówić, że kupił tą padaczkę tylko z powodu gulu jaki skoczył z powodu kolegów?

#mocnyvlog
  • 13
  • Odpowiedz
@Bebzunator: dokładnie, mało tego nie wiem jak wygląda sytuacja teraz ale cwany nissan wsadził tam ogniwa z poprzedniej generacji (tylko że wsadził ich więcej i tak z 30kwh+ zrobiło się nagle 40) dodajmy do tego brak chłodzenia i nawet mieszkając w autralii czy bankoku i ładując się tylko w domu i jeżdząc po mieście po 3 latach mamy problem
  • Odpowiedz
@mprzemo: nie może, bo po 1. na firmy nie dają, po 2. sprawdzają, czy nie jesteś współwłaścicielem, w necie masz wszystkie warunki opisane, te co dodałem tu, to część, której wiem, że balon nie spełnia i będzie kłamać!
  • Odpowiedz
@mprzemo: podejrzewam, że też nie, bo to jednak działalność jakby nie było... z tego co ja zrozumiałem, auto jet dostępne tylko dla zwykłych ludzi, którzy nie mają żadnych firm, zobowiązań itd. a gruby ma przynajmniej 3 spółki z tego co wiemy, po za tym jego dochód jest ciekawy, US i organy przyznające dotacje na bank będą to weryfikować! przecież to nie 500+ (chociaż i tam niby jest weryfikacja), a kilkadziesiąt tysięcy
  • Odpowiedz