•  

  Mirktzy, zerknijcie otwierające oczy opracowanie od Bloomberga o finansowej jakości życia Europejczyków. Dużo bardzo fajnych konkretnych kategorii i obserwacji.
  Zrobiłem znalezisko: https://www.wykop.pl/link/5234747/bloomberg-finansowa-jakosc-zycia-europejczykow/

  Przykładowo: Niemcy i Dania najwyżej w zdolności opłacania rachunków; Węgrzy, Czesi i Estończycy najmniej zobowiązań, Szwecja i Szwajcaria - najwyższe miesięczne oszczędności, Finlandia i UK najwyższa wiedza fin.

  Polska dość przewidywalnie jest na samym dnie w gronie Grecji i Litwy. Przepaść podczas gdy w kraju ciągle narracja mydląca ludziom oczy i ślepa na ucieczkę ludzi co pośrednio też jest przyczyną kiepskich perspektyw kraju.

  #gospodarka | #ekonomia | #pieniadze | #finanse | #ciekawostki | #inwestycje | #oszczedzanie

  źródło: Annotation 2019-11-28 185856.jpg

  •  

   @Saeglopur: tego opracowania nie robił Bloomberg tylko jedna Szwedzka firma kredytowa, która na opiniach z google ma prawie same 1* (najgorsza opinia).

   Gdyby nie ten raport, to nawet bym o niej nie słyszał.

  •  

   @imateapot: Przecież to jest intelektualisto globalnej skali firma zajmująca się właśnie wierzytelnościami - myślisz że jakie może mieć opinie? xD Choć akurat te na które ty się powołujesz to opinie związane z polskim gunwo oddziałem a nie samą tą korpo xD

   Nawet żal na takie rzeczy odpowiadać. Czaruj się jak to w Polsce cudownie, poważnie tak to widzisz? :D Byłeś kiedykolwiek w Europie albo właśnie Skandynawii czy Szwajcarii? Stwierdzenia twoje i tego @kar-tofel w znalezisku to jakaś schizofrenia i urojenia.

   Jeszcze dodam że ten raport powstał dla Irtum, podręcznikowy przykład jak takie badania się prowadzi i go je zamawia. Zobacz sobie na to jak powstają raporty IAB o polskim rynku e-commerce przykładowo i jak np z czasem nawet większe firmy branżowe zaczęły nawet w Polsce na własne potrzeby zamawiać badania i równocześnie jest to też na tyle ciekawą treścią że w formie publikowanej zapewnia im później publicity ...a przy okazji dociera to do szerszej audiencji.

  •  

   @Saeglopur: No wiec odpowiadajac na te moje rzekome "urojenia" i czy bylem. Moje praca wymaga ciaglych podrozy, w Austrii mieszkalem dwa lata, dosc dawno temu ale potem odwiedzalem regularnie i mam tam sporo znajomych, w Niemczech jestem 3-4 razy w roku co roku od lat, w 2019 w Norwegii i Belgii bylem 5-6 razy, w latach poprzednich podobnie, Szwecja, Finlandia, Francja, Dania, Holandia to 2-3 wyjazdy w ciagu rokuw kazdym z tych krajow, do tego dochodza podroze dalekie w 2019 2 miesiace na Taiwanie i 3 tygodnie w USA. Do tego w ciagu zycia mieszkalem w kilku krajach tego swiata, a we Wloszech i Szwajcarii bywalem wakacyjnie bardzo czesto, tyle ze teraz jestem zbyt zajety, mieszkam w UK od 10 lat. Mam porownanie kolego z zycia w tych krajach i zaden Blumberg czy inna agencja kitu mi nie bedzie wcierac, ich "badania" sa wlasnie dla takich podroznikow po stronach internetowych jak ty i inni chwalcy lewackiego badziewia.

  •  

   @Saeglopur: to nadal jest tylko opinią firmy od kredytów chwilówek. To, że opublikowane w gazecie dla biznesu nie czyni tego raportu światowym objawieniem.

   Tyle tylko, że ostatnio w Polsce chwilówki dostały po dupie, tj. wprowadzono max legalne RRSO, czy też 500+ dla rodzin wielodzietnych (główni klienci). Do tego dochodzą wyroki sądów w sprawie trefnych produktów finansowych o zawyżonej prowizji (polisololaty), więc jakoś ten raport firmy od chwilówek i legalnego oszukiwania ludzi mnie nie rusza.