Wpis z mikrobloga

Mirki, dajcie parę plusów. Dziś pierwszy raz w swojej karierze zwolnilem człowieka z pracy. Nie sprawował się, jego umiejętności z CV nie pokrywamy się z rzeczywistością, a do tego był niereformowalny. Gdyby chociaż chciał spędzić chwilę czasu na słuchaniu bardziej doświadczonych, to był by mniejszy problem (chociaż praca jest od pracownia, a nie od uczenia się).
Niestety, gość nie chciał współpracować, a później #gorzkiezale i żona w domu, rachunki trzeba opłacić. Trochę smutno, trochę dziwnie bo jednak każdy człowiek ma jakieś zobowiązania finansowe, szczególnie w takim okresie przedświątecznym, ale pamiętajcie Mirki - jeżeli idziecie gdzieś do #praca i przechodzicie okres próbny, rekrutację, to i tak wszystkie ściemy które o sobie piszecie i mówicie prędzej czy później wyjdą. Niestety.

Trochę #smutnazaba bo nigdy nie jest to przyjemne, szczególnie pierwszy raz ¯_(ツ)_/¯
  • 4
@LubieSzaszylkiZLublina źle mnie zrozumiałeś Mirku, masz rację. Zgadzam się z Tobą. Akurat ja pracuje w branży stoczniowej, jeżeli zatrudniasz gościa który według swoich referencji jest monterem rurociągów a do tego zna się na prefabrykacji to oczekujesz od niego pewnych umiejętności. Faktycznie, trzeba się zorientować jak to się robi w danej firmie, żeby było dobrze oraz gdzie co jest, ale jeżeli gość zatrudniony do gięcia rur nie umie ich giąć i przyjechał tu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bust4: nie zrozum mnie źle, jeśli gość ma mało wspólnego ze swoim CV i do tego (co w ogole jest najgorsze) jest leserem, to dobrze zrobiłeś.
Natomiast np. w IT rozsądny pracodawca potrafi oficjalnie powiedzieć: 20% czasu pracy jest na rozwój, bo wie, że sam na tym zyska.
@LubieSzaszylkiZLublina nie, spoko Mirku. Akurat firma nie jest moja, ale pełnię w niej rolę kierownika projektu. Niestety, w tym konkretnym wypadku szukaliśmy naprawdę ludzi gotowych do pracy po krótkim przyuczeniu bo terminy trochę gonią, rok się zamyka, przed nami Święta a później trzeba kończyć projekt. Może w innym przypadku była by większą wyrozumiałość i więcej czasu na nauke, ale pieniądze adekwatne do wymagań, a nawet trochę lepsze by uniknąć takich problemów. Jak