Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki! Kolejny post z serii #roslinyowadozerne
Tym razem chcę Was zaprosić na wydarzenie, na którym możecie KUPIĆ ROŚLINY OWADOŻERNE! ()
I to już dziś, w Warszawie!
https://facebook.com/events/s/zooegzotyka-1-grudnia-2019r/2408938649322379/?ti=cl
Zapraszam serdecznie na stoisko Roraimy, na którym z wielką chęcią doradzę wszystkim zainteresowanym w zakupie własnej, morderczej roślinki ( ͟ʖ)
Na zdjęciu muchołówka, oczywiście do kupienia
#hobby #atencyjnyrozowypasek #rosliny
Pobierz Vic124 - Mirki i Mirabelki! Kolejny post z serii #roslinyowadozerne
Tym razem chcę W...
źródło: comment_EnhMdNtszrnJfw25yPEm2One6wvJZQPI.jpg
  • 15
@Vic124: szkoda, że nie wiedziałem wcześniej. Chętnie bym kupił kilka tych roślin, żeby mieć spokój w wakacje od wszelkiego latającego robactwa w mieszkaniu
@damw: Z tym że te rośliny zjedzą muchę czy komara i mają dość na pół roku. Dodatkowo wiele z nich wydziela nieprzyjemny zapach żeby zwabić robale. Jak je podlejesz wodą bogatą w minerały to też nie będą "polować" bo nie będą potrzebować wartości odżywczych.
Z tym że te rośliny zjedzą muchę czy komara i mają dość na pół roku. Dodatkowo wiele z nich wydziela nieprzyjemny zapach żeby zwabić robale. Jak je podlejesz wodą bogatą w minerały to też nie będą "polować" bo nie będą potrzebować wartości odżywczych.


@j3sion: kurde to strasznie słabo. Myślałem, że postawisz takich 5 na oknie i spokój całe wakacje :-/

Jeśli dodatkowo śmierdzą, to już ich nie chcę
@j3sion: @damw:
Rośliny owadożerne wcale nie śmierdzą, mam kilka na parapecie i nic takiego się nie dzieje. Świetne są rosiczki na malutkie owady typu muszki owocówki czy inne tego typu.
Większe owady lepiej łapią dzbaneczniki i kapturnice.
Wodą z kranu czy jakąkolwiek mineralną nie polecam podlewać, nie spowoduje to że nie będą potrzebowały pokarmu tylko po prostu będą obumierać.
@j3sion: co to za herezja, dzbaneczniki, rosiczki i muchołówki wcale nie śmierdzą! (°° Może kapturnice trochę, ale jak trzymamy je na zewnątrz to nie czuć, a ich kielichy mogą być wypełnione muchami, osami i pająkami
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vic124: czy taka roslina moze jakos zagrozić kotu który znając życie wsadzi do środka swoją kocią mordę, łapę, ogon i wszystko co się da?