Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję porady. Od kilku lat jestem posiadaczem Nikona D5300. Kupiłem go będąc totalnym amatorem i przeskok z aparatu w smartfonie na taką podstawową lustrzankę był dla mnie dużym krokiem w przód. Niestety po czasie coraz bardziej zacząłem iść w stronę filmowania, co wyżej wymienioną lustrzanką jest dość uciążliwe. Możliwości kolorowania materiału są skromne, nagrywając materiały na gimbalu i tak mam problem ze stabilizacją a ustawienie ostrości przy bardziej wymagających ujęciach nie ogarnia.
Za jakieś 3 miesiące chciałbym zakupić nowy sprzęt i już powoli rozglądam się za możliwościami. Zależy mi na pewno na:
- Bezlusterkowcu
- Dobrej stabilizacji
- Możliwości podłączenia mikrofonu
- Fajnie byłoby mieć 4K i 50 fps

No i tutaj mam problem. Zastanawiam się, czy dokupić coś typowo do nagrywania, czy może sprzedać to co obecnie mam (Nikon D5300 + kitowe 18-55 mm + Nikkor 35 mm + Sigma 10-20 mm) i dołożyć do nowego aparatu. Z jednej strony to pozwoliłoby na lepszy aparat, ale posiadanie dwóch aparatów to też dobra sprawa - szczególnie na jakiś imprezach samochodowych gdzie chciałbym używać tego aparatu.

Budżet na jaki mogę sobie pozwolić to +/- 5500-6000 zł. Jeśli sprzedałbym Nikona to chciałbym, żeby nowy aparat również ogarniał całkiem dobrze zdjęcia (gdzieś wyczytałem, że np. Lumixy są dość dobre do nagrywania, ale gorsze są przy robieniu zdjęć)

Czy macie jakieś propozycje i pomysły co w moim przypadku najlepiej byłoby zrobić?

#fotografia #filmowanie #elektronika #aparat #filmmaking
  • 7
@kj5: Szczerze mówiąc nawet nie widziałem wcześniej tego Fujifilm, jedynie a6400 i a6500 i Lumixy. Bardzo ciekawa propozycja i jak na razie jest to mój faworyt. Podoba mi się to, że ma 4K w 60fps no i przykładowe video na YT wyglądają bardzo ciekawie. Czy dobrze zrozumiałem z tego co wyczytałem o tym aparacie, że stabilizacja działa tylko z obiektywami od Fuji?

@NiezwykleFotografiePL: Nie wiem czy wyrobię się z kasą.