Wpis z mikrobloga

@aleroc:

bo gdzies tam musi istniec wersja wszechswiata z innym przebiegiem wydarzen


No i tu jest pies pogrzebany. 3x przeszdłem B3, za pierwszym razem mi to nie przeszkadzło, za drugim tak, za 3 widziałem rysy w każdej scenie. Kupy się nie trzyma, co w ogromnej mierze jest winą zakończenia, bo nie musieli robić uniwersalnego zakończenia, ale zrobili.

okreslanie fabuly w infinite jako fatalnej to wedlug mnie spore naduzycie


Możliwe. Jej egzekucja
drudzy skrajnie dobrzy i uciemiężeni i nawet jak postępują karygodnie, to jest to wytłuczone na ich korzyść. Absurd i bardzo nie lubię takiego przekoloryzowania


@sejsmita: z tego co pamietam booker ostatecznie powiedzial cos w stylu ze zadna z stron nie jest dobra, vox populi faktycznie w grze bylo uciemieznione i gra pokazywala ze mieli ku temu dobre powody ale nikt nie probowal ciebie przekonywac ze krwawa rewolucja jest dobrym rozwiazaniem
bylo
@aleroc: Mógł coś takiego powiedzieć, ale to słowa, a narracja gry swoją drogą. Chociaż może trochę za dużo rozpatruję pod kątem, jak to chcieli przedstawić oryginalnie.

nikt nie probowal ciebie przekonywac ze krwawa rewolucja jest dobrym rozwiazaniem


W grze już jest za późno na to. Mleko rozlane.
s.....a - @aleroc: Mógł coś takiego powiedzieć, ale to słowa, a narracja gry swoją dr...
Mógł coś takiego powiedzieć, ale to słowa, a narracja gry swoją drogą.


@sejsmita: a czy slowa protagonisty nie sa czescia narracji gry? xD

widzialem kiedys te stare materialy promocyjne, wiem ze sporo tam pozmieniali bo gra powstawala w bolach a jej premiera byla pod koniec juz chyba troche wymuszona przez wydawce
@aleroc: Są jedną z kilku metod narracji, byłoby dobrze gdyby pokrywały się z resztą. Uważam, że B3 jest najsłabszą częścią serii, ale podczas grania miałem myśli, że jakby z trylogii zrobić jedną grę, powstałoby arcydzieło, które niczemu się nie kłania.

gra powstawala w bolach


Chyba przez pierwsze 2 lata bimbali sobie kreatywnie filozofując. No ale taka jest generalnie (nie zawsze) specyfika gamedevu.
@sejsmita:

Są jedną z kilku metod narracji, byłoby dobrze gdyby pokrywały się z resztą


co w tym dziwnego ze jest tam vox populi ktore wierzy w to co mowi, troche dziwne by bylo gdyby nie byli przekonani o swoich racjach
daisy w pewnym momencie fabuly staje sie twoim przeciwnikiem, uzywa smierci bookera do siania swojej propagandy,
bylaby nawet sklonna zabic dziecko byleby dopiac swego.
to jest ta reszta narracji ktora swiadczy
swoja droga skusiles mnie chyba do kolejnego przejscia bioshocka, bo cholera przeszedlem to dwa razy i nigdy nie odebralem tej gry w ten sposob co ty
mam ochote sprawdzic czy cos mi przypadkiem nie umknelo
co w tym dziwnego ze jest tam vox populi ktore wierzy


@aleroc: Nie pisałem o vox, tylko o metodach narracji i budowaniu świata. To developerów pomysł na potępienie historii białych rewolucji przemysłowych, w tym wypadku w USA, jako takie zgłębienie tematu, w formie kojarzącej się z rozliczeniem. Przy jednoczesnym pominięciu jak wyglądają rewolucje. Z jednej strony masz opisane horrory, a z drugiej de facto nic. Tylko grupa zbuntowanych ludzi, którzy nawet
@Oak_: To, co wymieniasz, nie próbuje tłumaczyć własnych zasad posuwając się dalej, niż "tak jest", jeśli w ogóle tłumaczy. Znacząca sprawa, która w ostatnich latach jest, myślę, pomijana na rzecz masowej eksterminacji wyobraźni z mainstreamowej popkultury.

To, co wymieniasz, nie próbuje tłumaczyć własnych zasad posuwając się dalej, niż "tak jest", jeśli w ogóle tłumaczy.


@sejsmita: Racja, nie pomyślałem o tym. I generalnie źle zrozumiałem kontekst, więc oh well.
@sejsmita: Moim zdaniem jakby w ogóle nie silili się na tą grę to byłoby najlepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oni tam to tłumaczą dużo bardziej i stąd jest cała dyskusja o bezsensownej fabule


Jak już wspomniałem źle zrozumiałem kontekst twojego komentarza i z tym punktem się z tobą zgadzam. Całym tzw. selling point tej opowieści są światy alternatywne w przeciwieństwie do innych, gdzie ten element to po