Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
JOGURTOWE BUŁECZKI ŚNIADANIOWE

Przyznam, że dodatek jogurtu czyni te bułeczki najlepszymi, jakie do tej pory jadłam! :) Puszyste, aromatyczne, delikatne i pachnące jogurtem są wprost idealne nawet do jedzenia bez dodatków :) Zapraszam! :)

SKŁADNIKI:

- 500 g mąki pszennej chlebowej,
- 15 g cukru,
- 15 g soli,
- 7 g drożdży suchych,
- 200 g jogurtu naturalnego,
- 120 ml mleka,
- 2 jajka,
- 60 g masła w temperaturze pokojowej
- garść sezamu lub innych ulubionych ziaren

WYKONANIE:

Mąkę, drożdże, sól, cukier mieszamy, dodajemy resztę składników poza masłem i mieszamy mieszadłem do ciasta drożdżowego, ok. 4 minuty, do uzyskania elastycznego ciasta. Na koniec dodajemy masło, mieszamy do połączenia. Przekładamy ciasto do natłuszczonej miski, przykrywamy czystą ściereczką i odstawiamy do wyrośnięcia na ok. 1,5 h (ciasto powinno podwoić objętość). Po tym czasie przekładamy ciasto na lekko oprószony mąką blat i krótko wyrabiamy, a następnie dzielimy na 12 części (u mnie były to kulki o wadze ~ 75 - 78 g). Przekładamy na wyłożoną papierem do pieczenia blaszkę, przykrywamy ściereczką i ponownie odstawiamy do wyrośnięcia, tym razem na 30 minut. Po tym czasie każdą bułeczkę smarujemy roztrzepanym jajkiem i posypujemy sezamem. Pieczemy ok. 20 minut w temperaturze 190 stopni. Studzimy na kartce. Smacznego! :)
#gotujzwykopem #bojowkapiekarska
Pobierz
źródło: comment_sRo9gte6f82OQNFvgp4l7nFiJlmdHp1h.jpg
  • 4