Wpis z mikrobloga

no dziwne bardzo, język idzie w zupełnie drugą stronę, np kobiety z mojej rodziny nie mówią "poszedłyśmy" tylko "poszedliśmy" czyli używają zawsze formy męskiej w liczbie mnogiej


@Gosiorekkosiorek: a nie wychowuje cię przypadkiem para pedałów? ʕʔ
  • Odpowiedz
Ja nie mam potrzeby dominowania nad innymi,


@HarvestRain: to czemu chcesz na ministrę mówić minister, przecież to jawna męska dominacja. Co gdyby ktoś Ciebie nazywał ministrą, kierowniczką itd? Czułbyś się z tym ok?
  • Odpowiedz
@HarvestRain: A jakie to jest niby dogryzanie drugiej stronie, gdy chcę by ktoś zwracał się do mnie prezesko czy doktorko?
Raczej to tak nie działa. To różnego rodzaju "prawacy", obśmiewają, atakują drugą stronę i co najważniejsze kpią z języka polskiego.

Zafiksowani na punkcie walki z lewactwem, kopiują problemy z zachodu. Bardzo bezmyślnie, zapominają, że polski to nie angielski. Dlaczego nie rozumieją, że zasadne oburzenie środowisk konserwatywnych w świecie anglojęzycznym nie ma
  • Odpowiedz
@Gosiorekkosiorek: Chcesz powiedzieć, że polskim nastąpi zanik form żeńskich? Może u tych zakompleksionych "wyższych" klas. Na pewno nie u reszty. Po za tym dużo mężczyzn mówi o sobie poszłem, czy to też świadczy w jakim kierunku zmierza nasz język?
  • Odpowiedz
@Jakastaka: no w angielskim jest coś takiego jak i was a w polskim masz rozróżnienie na ja byłam i ja byłem, czemu miałoby się to nie zmienić? Żeński zanika a męski staje się ogólnym. Jest coś takiego jak i am, ja jestem, a w bodajże języku fińskim w takim wyrażeniu jest informacja czy jesteś kobietą czy mężczyzną. Język dąży do uproszczenia się i nic z tym nie zrobisz
  • Odpowiedz
para pedałów to cie w dupe rucha


@Gosiorekkosiorek: chwila, chwila, sam napisałeś:

kobiety z mojej rodziny nie mówią "poszedłyśmy" tylko "poszedliśmy" czyli używają zawsze formy męskiej w liczbie mnogiej


co się obruszasz i obrażasz skoro sam piszesz, że kobiety w twojej rodzinie używają formy męskiej do tego w nieregularnej odmianie.

moja mama mówi, że poszła do sklepu a nie poszedł jak twoja ʕʔ
miej pretensje do swojego
  • Odpowiedz
@Gosiorekkosiorek: Osobiście wolałabym, żeby to męski zanikł, a żeński stał się ogólnym. I jak se chłopy chcą coś upraszczać to niech gadają jak baby. Bo ja jako baba za chłopa się nie uważam i nikt mnie nie zmusi do mówienia ja byłem.

No i znowu argumentem jest, a bo w angielskim... (,)
Jak wam tak się on podoba, to sobie w nim mówcie.
  • Odpowiedz
moja mama też mówi że poszła bo to liczba pojedyncza ośla łąko, czytać cię nie nauczyli?


@Gosiorekkosiorek: no no ale z koleżanką to już twoja mamusia poszedli ( ͡º ͜ʖ͡º)
wyjątkowo transpłciową masz mamusię, powinieneś być dumny xD
  • Odpowiedz
@Jakastaka: no ale nikt cię do niczego nie zmusza, przynajmniej ja nie, możesz sobie mówić że gdzieś "poszedłyście", ale skąd masz pewność, że twoja córka nie powie "poszedliśmy" (czy tam "poszliśmy"), będziesz ją za to karać, bo jest to część męskiej opresji uciśnionych kobiet?
  • Odpowiedz
@Gosiorekkosiorek: Skąd wytrzasnąłeś "męską opresję uciśnionych kobiet"? Nikogo też karać nie zamierzam.
Przecież rozmawialiśmy w jakim kierunku zmierza nasz język...
I tak, jestem pewna, że dalej będziemy odmieniać czasowniki przez formę żeńską i męską.
  • Odpowiedz
@Jakastaka: no z tego fragmentu:
"Bo ja jako baba za chłopa się nie uważam i nikt mnie nie zmusi do mówienia ja byłem."

A ja nie jestem pewny że będziemy odmieniać przez płcie, ale nie jestem też pewny że nie będziemy
  • Odpowiedz