Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
#samochody #zima #wilgoc #kiciochpyta
Mirasy skąd jeszcze bierze się wilgoć w aucie?
Dziś z rana znowu zastałem przymarzniętą przednią szybę od środka. W tamtym sezonie się nie zdarzyło, w tym już drugi raz a to dopiero początek zimy i mrozów.
Dywaniki gumowe, suche. Podłoga sucha, nigdzie woda się nie dostaje do środka. Jeżdżę z włączoną klimatyzacją, czasem też wietrzę wracając z pracy.
Jakiś mały pochłaniacz wilgoci na podszybiu zostawić? Sprawdzi się to przy ujemnych temperaturach? Może inne pomysły?
Nie chce znowu jak w moim starym golfie skrobać na zewnątrz a potem jeszcze w środku...
  • 6
@Jack0wy wymień filtr kabinowy i ogólnie jak dojeżdżasz na miejsce przeznaczenia powinno się wyłączyć wszelkie nawiewy, otworzyć szyby i pozwolić żeby temperatura w aucie wyrownala się z tą na zewnątrz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kuraku: piasek to dużo powiedziane, trochę brudu z butow owszem leży, ale niezbyt to wilgotne. Butelek brak, ale jak zakręcona by była to też tak działa?

O filtrze kabinowym nie pomyślałem, a nie pamiętam czy był ostatnio wymieniany, więc to może być to. Sprawdzę, dzięki.@K4rpik:
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jack0wy: niewielką ilością wilgoci mogą mieć nawet fotele, tylna kanapa czy podsufitka. Sam tego nie wyczujesz, ale to wystarczy, by w sprzyjających warunkach osiąść na szybie.

Polecam też dokładnie umyć wszystkie szyby od środka, wytrzeć do sucha i użyć jakiegoś środka "antypara", zostawiając wolną od niego np. tylko lewą tylną szybę pasażera, którą w takim układzie będzie robić za gąbkę, podczas gdy na pozostałych para/wilgoć osiąść już nie będzie mogła.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Jack0wy: ja miałem ten sam problem w aucie i proponuje zacząć od wymiany filtra kabinowego tak jak pisali poprzednicy. Do tego zanim wyłączysz auto to na około 1-2 minuty otwórz szyby i puść maksymalny, zimny nawiew na nogi żeby ciepłe powietrze uleciało z pojazdu. Wilgoć w samochodzie przeważnie bierze się z ciepłego powietrza, które pod wpływem temperatury się skrapla, a później zamarza na szybie. Pilnuj też żeby dywaniki były suche i