Wpis z mikrobloga

@ZaplutyKarzelReakcji:

xD
Znajomy doktorant próbował robić research do badań nad partiami faszystowskimi w przedwojennej Wielkiej Brytanii. Ciekawe rzeczy opowiadał, z jakim podejściem się spotykał, gdy zagościł na Wyspach po materiały. Dodam tylko, że to nie były jakieś odosobnione przypadki.

Jak pytał poeta: "czy to jeszcze głupota czy już zdrada"? Wy naprawdę nie rozumiecie świata czy plucie na swoich traktujecie jako rodzaj hobby, coś co daje wam poczucie wyższości? To jakiś objaw
@KonradLuzik: Nie widziałem, żeby ktokolwiek zaprzeczał, że Rewolucja Francuska miała swoje przypałowe akcenty ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Planeta_odebete2: Nie no, jak Brytyjczycy tak robią to spoko. Japończycy też, a taki porządny naród :) Tokarczuk nie mówi, że powinniśmy przyjrzeć się swojej historii dlatego, że inni tak robią, tylko dlatego, że to pozwoli nam stworzyć lepszą przyszłość. Historia nauczana w szkołach jest aktualnie wypaczana przez fałszywie rozumiane
@TypowyRobert: Wprawdzie mój pradziadek od strony mamy przyjaźnił się z żydami w krakowskim środowisku inteligenckim i ratował swoich żydowskich przyjaciół w czasie prześladowań i gett ławkowych, wiem to właśnie ze wspomnień rodzinnych babci i mamy. Od strony ojca dziadek robił z żydami interesy w czasach międzywojennych. Tak z jednej ani z drugiej strony nikt nigdy nie wątpił w to co żydom działo w Polsce, bo sami byli tego świadkami. A człowiek
żeby ktokolwiek zaprzeczał,


@GienekZFabrykiOkienek: Również nikt nie zaprzecza, że Polska miała swoje momenty słabości ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jednak to co zarzuca się pani Tokarczuk do błędne osądy. Zapoznaj się chociażby z linkiem do żydowskiego forum który umieściłem wyżej. Tutaj przykładowy cytat:

Zapomina ona najwyraźniej, że właściciele niewolników, czyli pańszczyźnianych chłopów, stanowili zaledwie 10% populacji, natomiast niewolnicy, czyli ci chłopi, stanowili absolutną większość. Tak więc współcześni Polacy
Wprawdzie mój pradziadek od strony mamy przyjaźnił się z żydami w krakowskim środowisku inteligenckim i ratował swoich żydowskich przyjaciół w czasie prześladowań i gett ławkowych


@unnamed_soldier: Tak, tak... a każdy pradziadek Niemca był kucharzem w armii albo orkiestrze ( ͡º ͜ʖ͡º)

Dlatego może słowa Olgi Tokarczuk ani mnie nie mierzwią ani nie zaskakują,


@unnamed_soldier: Mnie zaskakuje głupota która wypływa z ust pani Tokarczuk. Nie uwzględnia
@HungarianBookSmuggler: Właśnie o tym mówimy. My byliśmy kryształami. To zawsze był ktoś inny, ale nie Polacy. W Zgodzie mordowali Żydzi albo komuniści, w jedwabnym Niemcy inspirowali, w Łodzi inspirowała ubecja i te razy wymierzane przez Polaków to faktycznie nie były polskie. Jak znajdziemy już jakaś prawdziwie polska zbrodnie to okazuje się za mała, żeby się do niej przyznać i za nią przepraszać, bo inni mordowali więcej.
@KonradLuzik:

Zapomina ona najwyraźniej, że właściciele niewolników, czyli pańszczyźnianych chłopów, stanowili zaledwie 10% populacji, natomiast niewolnicy, czyli ci chłopi, stanowili absolutną większość. Tak więc współcześni Polacy są w przeważającej liczbie potomkami niewolników, a nie ich właścicieli. Zarzut więc całkiem mylnie sformułowany: żadne „myśmy robili straszne rzeczy”, tylko – jeżeli już – to „z nami robiono straszne rzeczy”.

A pomimo tego ludzie spuszczają się, jak to hetman jeden z drugim podbili Moskwę,
polscy komuniści to Polacy


@Soojin21: Tylko wtrącę: gdyby nie wyjałowienie polskiego narodu z inteligencji w czasie wojny ORAZ gdyby nie okupacja sowiecka, to tacy "polacy", którymi sobie teraz różne typy mordy wycierają siedzieliby w pierdlach a nie rządzili krajem.