Wpis z mikrobloga

Mam dość swojego zawodu grafika. 6 lat w DTP, można powiedzieć że specjalista, od niecałego roku w branży reklamowo-eventowej, rozwijam się ale mam dość. Bycie grafikiem jest fajne jak patrzy się na to z boku, rzeczywistość jest zgoła odmienna. Ludzie nie traktują cię poważnie, srają na twój projekt, bo ich widzimisię jest najważniejsze, a twoje doświadczenie to możesz se w dupe wsadzić. Ludzie w branży nie wiem jakim cudem się w niej znaleźli, wszystko zlecane na ostatnią chwile, często klient sam nie wie co chce, dzwoni aby robić jakieś pliki, nie powie co konkretnie robić tylko "no róbcie no, tak jak mówię". Albo sytuacje jak zamawiają jakieś banery np 200x100cm, a plik dadzą 14x5cm 72dpi i weź zrób mi no.
A najbardziej mnie denerwuje robienie czegoś od dupy strony w firmie w której jestem. Często najpierw coś robimy, od projektu aż po produkt końcowy i dopiero przy odbiorze robiona jest wycena, klient marudzi że za wysoko, że on 2,50 zł tylko ma. To jest chore.


#wyznaniezdupy #pracbaza #wyznaniegrafika #grafikakomputerowa
ciemny_kolor - Mam dość swojego zawodu grafika. 6 lat w DTP, można powiedzieć że spec...

źródło: comment_j1sDXOSPa5fyJ5gUG4NMZ1N7XsoGJksv.jpg

Pobierz
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ciemny_kolor: spróbuj przejść z dtp w 3d może albo jaki aftereffects marketing bardziej branding firm, nie wiem co wolisz. Na pewno nie zostawaj w tym, wypalenie zawodowe cię zaorze i będziesz musiał robić przerwę z rok

To jest #!$%@?, to fakt. Najbardziej właśnie przeszkadza to że ten zawód ma właśnie ta specyficzna rzecz, że coś musi się komuś podobać, a jak nie to nie zostaniesz zaakceptowany. Psychika obrywa w końcu i
@ciemny_kolor piękna odpowiedź na to jak odpowiadamy tutaj żeby zrobić kurs spawacza zamiast kursu grafiki komputerowej, ale ja chcę... . To o czym piszesz w swoim poście, przynajmniej tak to odbieram, że powodem Twojego spalania, bo już nie wypalania zawodowego - jest na pewno po części polityka firmy w której pracujesz, może brakuje ogniwa między Tobą, a klientem który ogarnia dostarczanie materiałów. U nas tak to działa w moim kołchozie, jest z
@ciemny_kolor

#1 - spróbuj podłapać kontakty za granicą, 600euro, a 600zł za projekt robi kolosalną różnicę. Współpraca też zazwyczaj przebiega w zupełnie innej atmosferze, tam ludzie bardziej szanują pracę i czas innych.

#2 - jak dobrze poszukasz to przy odrobinie szczęścia w Polsce też znajdziesz fajna firmę

#3 - no i daj spokój z tym DTP xD typowo rzemieślnicza robota, mi wcale nie sprawiała przyjemności, miesiąca nie wytrzymalem
@ciemny_kolor:
Po pierwsze, DTP z zasady jest... no nudne.
Po drugie:

często klient sam nie wie co chce

Nie musi. Ty mu masz sprzedać najpierw swoją wizję a potem projekt. A jak jesteś po szkole a nie tylko, powiedzmy, jesteś ,,uduchowionym artystą'' to mu nawet powinieneś wytłumaczyć czemu tak jest i czemu Ciotka/żona/matka/somsiad kochająca/y kolor żółty jest gorszym konsultantem od ciebie.