Wpis z mikrobloga

@DoWhatYouWantButThinkAboutTheOmen: haha, nie ty zapłacisz :) tylko o tym jeszcze nie wiesz.
Ja właśnie kończę spłacać swoje w styczniu 100k pln za 3lata. Wolałem spłacić kredyt studencki od ręki niż się z nimi bujać przez następne lata.
Skontaktuj się z The Student Advice Service dla swojej uczelni i dowiedz się lepiej w jaki sposób będziesz musiał spłacić student loan.

Nie ma czegoś takiego jak darmowa edukacja wyższa w UK. A szczególnie
@cactooos: chciałem napisać jeden kij... ale teraz to już raczej tak napisać nie mogę. Jeszcze niech Szkocja wyp z UK i będzie Union Jack bez niebieskiego :)

@Silvervend: +1
Zgadzam się w zupełności. Jakkolwiek kalkuluje się jeżeli planujesz swoje życie tutaj np kolejne 10-15lat :P ale nikt takiego założenia zrobić nie może.

U mnie na uczelni z 40% studentów było z Azji. Chiny, Korea, Japonia... Wszycy oni byli częścią programu
@Shewie: nawet na 10-15 lat w wielu wypadkach to się po prostu nie opłaca. Przeliczałem to sobie jak chciałem robić EWE. Jeżeli mógłbym do tego kursu podejść na bazie jedynie mojego doświadczenia, to wychodziło mi koło 35k funtów. Wliczając w to koszta alternatywne (np. robiąc nadgodziny zamiast siedzieć na zajęciach), przetrwanie w Cambridge mieszkając normalnie w innym mieście, brak praktycznie urlopu i koszt samych kursów, a to wszystko przy zarobkach rzędu