Wpis z mikrobloga

Ostatnio pytałem o ultrabooka do przeglądania neta, ale jednak chce troszeczkę przycebulić i zejść z ceny.
Do 2000 da radę dostać coś co ma 13-15 cali, jest w miarę cienkie i lekkie? Jedyne wymaganie to dysk SSD i płynna praca podczas przeglądania internetu i oglądania filmów.
#informatyka #kiciochpyta #komputery

/edit Nie wiem jak jest teraz z chłodzeniami w lapkach, nie ma jakiś "pasywnych" ? Nie wiem czy dobrze to nazwałem, coś co się nie kurzy jak w moim starym HP że musiałem co pol roku rozbierać
  • 5
  • Odpowiedz
@ActiZ:

Nie wiem jak jest teraz z chłodzeniami w lapkach, nie ma jakiś "pasywnych"


No niestety, ludzie chcą cienkie laptopy, to je dostają ale jednocześnie to są małe suszarki jak włączy się cokolwiek co obciąża procesor.
Sam jestem fanem ciszy i niedługo planuje kupić laptopa i raczej pójdę w kierunku jakiegoś lekko gamingowego laptopa z normalnym wyglądem, a potem zrobię jakiś undervolting, żeby nie słuchać wiatraka przy głupiej aktualizacji windowsa.

Producenci
  • Odpowiedz
/edit Nie wiem jak jest teraz z chłodzeniami w lapkach, nie ma jakiś "pasywnych" ?


@ActiZ: Jasne, że są. Najlepiej sobie kupić jakiegoś lapka z aktywnym chłodzeniem ale, który przez większość czasu chłodzi się pasywnie. Niestety sam nie mam co polecić bezpośrednio bo w tym przedziale nie szukałem. Ale spojrzałbym na jakieś thinkpady z serii T albo może huaweii matebook.
  • Odpowiedz
@ActiZ: na pewno nie bierz nic co ma w nazwie Intel Atom, ani Intel Pentium/Celeron bo te procesory mają nawet problemy z przeglądaniem stron www
  • Odpowiedz
Vaio Pro. Leciutki, 13 cali, core i5. Długo czas pracy ma baterii. Warto dac do czyszczenia, bo sprzet nie najnowszy i ma prawo być zakurzona i przez to głośny. Po czyszczeniu cichutki i do neta i filmów starcza aż nadto. Dodatkowym atutem jest fakt że pod spodem nie ma żadnych otworów wentylacyjnych więc można używać w łóżku .
  • Odpowiedz