Wpis z mikrobloga

#fotowoltaika
Czy ktoś wie czemu w systemie montażowym firmy BAKS DS-H1N kiedyś było 10 puntków montażowych do krokwi, potem 12 a obecnie w najnowszej wersji instrukcji 14?

legenda do obrazka: (krokwie co 0,8m)
czerwony - krokwie
niebieski - profile
czarny - panele
zielony - punkty mocowania do krokwi

Czy to w razie gdyby ktos miał krokwie np co metr i wtedy należy montować do każdej zużywając 14?

PS. Jakie panele mono polecacie
-Sharp NU-AC310
-Longi LR6-60PE-310M
-EXE Solar A-EXM MONO FULL BLACK 310W
zibizz1 - #fotowoltaika
Czy ktoś wie czemu w systemie montażowym firmy BAKS DS-H1N k...

źródło: comment_s3fWMfF4d6BuLISkH0zyT1X7OnaqbU4j.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
BAKS DS-H1N


@zibizz1: Zawsze mnie uczyli, że maksymalny odstęp pomiędzy dwoma śrubami dwugwintowymi to 120 cm, więc gdy krokwie co 80 cm to dajemy w każdą i tak robię od kilku lat
  • Odpowiedz
BAKS DS-H1N


@zibizz1: Zawsze mnie uczyli, że maksymalny odstęp pomiędzy dwoma śrubami dwugwintowymi to 120 cm, więc gdy krokwie co 80 cm to dajemy w każdą i tak robię od kilku lat
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@edekpl3: przy montażu horyzontalnym też?
Montując wertykalnie np 2x14 wyszłoby 72 śrub w każdą krokiew.
Dając co druga horyzontalnie wychodzi mi 68 śrub na 28 paneli, w każdą wyjdzie 120 śrub.
Krokwie mam co 85cm,

Może pierwszy profil od kalenicy i okapu dam w każdą i wezmę śruby M12 zamiast M10

Jeszcze mam 2 pytania
1. Jaka długość śrub jeśli na krowi jest nadbitka 1,5cm+ łata 5cm + blachodachówka 3,5cm. Przymierzałem
  • Odpowiedz
@zibizz1 M10 po całości wystarczy nie ma sensu M12. Jeśli robisz u siebie to potwierdzam z punktu wytrzymałościowego spokojnie wystarczy opcja z użyciem mniejszej ilości śrub i będzie to montaż jak najbardziej logiczny i poprawny. Ja niestety albo stety muszę się zawsze trzymać wytycznych producenta. Śruba 250mm jak najbardziej poprawna. A z wiatrownicami daj sobie spokój, nie jest to konstrukcja wsporcza i spokojnie 10 cm wystarczy
  • Odpowiedz