Wpis z mikrobloga

W tej sytuacji kierujący nie miał możliwości wyprzedzić bez wjazdu na przeciwległy pas ruchu


@Dabrol: z twojego rysunku to nie wynika - czyli nie dość, że nie umiesz jeździć, to jeszcze z rysowaniem kiepsko.

Na poboczu. samochód 2 nie powinien jechać nim,


Co nie ma żadnego znaczenia w tej sytuacji.

Podsumowując - nie powinno ciebie interesować, czy inni przestrzegają przepisów. Ty masz ustąpić pierwszeństwa innym pojazdom - nie ważne, jak jadą.
  • Odpowiedz
@Dabrol: #!$%@?, podają ci podstawę prawną, a Ty dalej na chłopski rozum. Przeczytaj, zrozum, zapamiętaj. Było dziesiątki jak nie setki takich sytuacji i zawsze jest to samo - winny jest wyjeżdżający z podporządkowanej/włączający się do ruchu, jadący nieprawidłowo dostaje mandat.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dabrol: taki przykład z życia, niedawny dzwon u mnie przed domem. Skrzyżowanie dróg utwardzonych, na głównej korek. Z podporządkowanej między samochodami wychylił się kierowca żeby się włączyć na główną, tak samo jak w Twoim przykładzie. Główna zaś na tym skrzyżowaniu wyprzedzał pojazdy w korku motor. I oczywiście przyjechał w ten włączający się do ruchu samochód. Skrzyżowanie o ruchu niekierowanych, podwójna ciągła. Ale nie miało to znaczenia. Wina stwierdzona kierowcy samochodu
  • Odpowiedz
@Dabrol: Nie dość, że nie umiesz jeździć, do tego rysujesz bezmyślnie, to jeszcze jak idiota wyskakujesz z jakimś CADem - dawno takiego debila nie spotkałem. Narysowałeś wyraźnie, że auto nr 3 mieści się na swojej połowie jezdni. Zatem zgodnie z przepisami miało prawo tam wyprzedzać. Skoro zadajesz pytanie o konkretną sytuację to ją namaluj tak, jak wyglądała - i nikt nie będzie się czepiał czy to Paint, czy zdjęcie kartki. Zamiast
  • Odpowiedz
Temat do zamknięcia. Widzę jak to wygląda według was. Zapytałem bo nie chcę powtarzać danej sytuacji. Jeżeli trafi się ktoś z drogówki i ma odmienne zdanie, niech napisze. Powielanie tych samych odpowiedzi nic nie wniesie
  • Odpowiedz
Widzę jak to wygląda według was


@Dabrol: Nie według nas, tylko według prawa o ruchu drogowym.
Kilka osób Ci to mówi, cytują przepisy, a Ty dalej przy swoim XD
  • Odpowiedz
@Dabrol: Kodeks drogowy Rozdział 5, Oddział 2, Art. 17:
1. Włączanie się do ruchu następuje przy rozpoczynaniu jazdy po postoju lub zatrzymaniu się niewynikającym z warunków lub przepisów ruchu drogowego oraz przy wjeżdżaniu:
...
2. na drogę z pola lub na drogę twardą z drogi gruntowej;
...

2. Kierujący pojazdem, włączając się do ruchu, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu.

http://kodeks-drogowy.org/ruch-drogowy/ruch-pojazdow/wlaczanie-sie-do-ruchu
  • Odpowiedz
@reveil: Juz zostalem poinformowany.o tym. Gosc w 3 ma pierwszeństwo nawet jesli wyprzedza. Dla.mnie nie jest to logiczne ale coz. Zle interpretowalem sytuacje. Przy stluczne moja wina jego mandat lub 2 mandaty.
  • Odpowiedz
@Dabrol: przepisy nie są logiczne, ale niestety trzeba się do nich stosować lub przynajmniej starać jeśli nikomu nie wjeżdża się przed maskę..

przepisy o rondach to jedna z takich #!$%@? akcji które czasem tamują ruch, bo nie są zoptymalizowane, ale to już temat na inną dyskusję
  • Odpowiedz