Wpis z mikrobloga

Hej, posiada ktoś Klarta Forste 3 i jest w stanie powiedzieć czy warto w tej cenie? Głównie zależy mi na pozbyciu się kurzu którego jest spora ilość i polepszeniu jakości powietrza w sezonie grzewczym, bo sąsiad nie potrafi rozpalać. Xiaomi niestety słyszałem ma spore problemy z automatyzacją (Ograniczenia wersji globalnej+duże opóźnienia) i domyślnymi normami.
#oczyszczaczpowietrza #kiciochpyta #xiaomi #klarta
  • 16
@crejzus okazało się, że mój kumpel ma Forste3 - w skrócie mówi, że bardzo dobry sprzęt. Ja mam Xiaomi i też nie narzekam - bardzo cichutki, wykrywa zanieczyszczenie np. podczas smażenia gdy coś się przypali uaktywni mocniejsza moc. IMO darowalbym sobie zakup jeżeli ktoś głównie kieruje się problemem z kurzem, praktycznie nie widzę różnicy w pokoju pomimo, że na filtrze pojawiła się cienka warstwa kurzu.
@faantasy: jest cichy tryb - praktycznie bezszelestny ale wtedy wydajność jest zerowa.

Generalnie z wydajnością jest słabo w sezonie grzewczym nie potrafiło mi podnieść wilgotności wyżej jak 30% (24%-26% zazwyczaj). To co pokazuje na wyświetlaczu nijak ma się do pozostałych higrometrów. Generalnie im więcej wody w zbiorniku tym więcej wilgotności pokazuje ale nie w powietrzu tylko na wylocie z nawilżacza.

Ważna sprawa z filtrem - jego budowa jest wadliwa jest klejony
@crejzus: wow, o mój Boze. Dziękuje za opinie. Nic nie pisałeś. Myślałam, ze umarłeś na wykopie po takim czasie, a tu proszę ;p

Nad xiomi tez się wahałam, ale nie wybrałam go, bo w parametrach tryb cichy był głośniejszy.

Dzięki jeszcze raz. W takim razie albo go zwrócę albo pomodlę się żeby u mnie nie było problemów w utrzymaniem go
@faantasy: no cóż skoro już zamówiłaś to generalnie da się z nim żyć - dopóki filtr działa poprawnie to jest całkiem spoko i cały zbiornik potrafi wydmuchać przez cały dzień ale przynajmniej od prędkości 2 (jest znośnie). Później zaczyna się pilnowanie żeby wody było więcej niż poł zbiornika bo filtr schnie, ciągła wymiana wody żeby się nic nie rozwinęło itp. :) no i powodzenia w czyszczeniu jak się zbierze kurz przy
@crejzus: Ka zawsze mogę go jeszcze zwrócić i wziąć ten z xiomi tylko tu się właśnie boje, ze będzie za głośny. Będę miała nawilżacz w pokoju w którym śpię
@faantasy: Xiaomi ma mnóstwo opcji automatyzacji i można ustawić że uruchamia się w godzinach gdy już zaśniesz. Zresztą jest głośniejszy o 5dB od klarty - na poziomie cykającego zegarka, albo bardzo spokojnej ulicy bez ruchu.

Pamiętaj też że ta klarta w trybie sleep owszem jest cicha ale wydajność na tym poziomie jest zerowa więc równie dobrze możesz spać przy wyłączonym na noc Xiaomi :)