Wpis z mikrobloga

Czy to tak trudne do zrozumienia że w serialu będą ludzie różnych ras bo netflix skierowany jest głównie do widzów ze Stanów? Jakby netflix był rosyjski to możecie być pewni że w takiej adaptacji pocahontas prawie wszystkie role graliby Rosjanie - Swietłana "Ty masz mnie za głupią dzikuskę" a Siergiej dzielnego rosyjskiego kolonizatora Johna Smith. ¯\_(ツ)_/¯
Skoro to adaptacja a oni dostali pozwolenie od Pana Andrzeja to mogą poszerzać czy zmieniać kontekst dzieła jak im się podoba.

Korzystającz okazji chciałbym serdecznie pozdrowić turbosłowian, pamiętajcie WIEDŹMIN JEST SŁOWIAŃSKI. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- napisz trzynaście opowiadań
- pomysły trzech oprzyj na baśniach Andersena
- trzech kolejnych na baśniach Braci Grimm
- siódmego na bajce arabskiej
- zaraz w pierwszym wyśmiej ludowość i ludowe wierzenia
- nabijaj się z nich też w opowiadaniu „Kraniec świata”
- obśmiej polską legendę w „Granicy możliwości”
- głównego bohatera nazwij „Żerard”
- ogólnie to używaj głównie imion o rdzeniach celtyckich jak Yenefer czy Crach
- i wywodzących się z języków romańskich jak Cirilla, Falka czy Fringilla czy Triss
- kilka angielskich jak Merigold
- oraz wywodzące się z innych języków germańskich jak choćby Geralt
- a także Włoskich
- Niemieckich
- a nawet francuskich
- zżynaj potwory z amerykańskich gierek, zwłaszcza z Advanced Dungeons and Dragons
- z języka irlandzkiego zrób język elfów
- a z niemieckiego krasnoludów
- każ bohaterom obchodzić irlandzkie święta ludowe
- napisz artykuł o tym, skąd brałeś inspiracje
- wylewaj w nim żółć na słowiańskie fantasy
- wreszcie napisz ósmą książkę
- jedną z kluczowych postaci zrób z japońskiej demonicy

#wiedzmin #netflix
  • 5
@ArthasMenethil:

Ja mam #!$%@? kto kogo gra


No to pogratulować wyrobienia. Tu nie chodzi o rasizm, tylko o spójność świata przedstawionego. Świat w którym rasizm i pogromy ze względu na wzrost, kości twarzoczaszki i spiczaste uszy są chlebem powszednim nikt nie daje #!$%@? o kolor skóry i różnice anatomiczne.

Czarny jak noc Andrzej i Mściwój ze wsi na końcu świata rozprawiają o podłych odmieńcach i mutantach. Przecież to jest absurdalne i
@Camilli:

nikt nie daje #!$%@? o kolor skóry i różnice anatomiczne


No właśnie to #!$%@? jest w jedną lub drugą stronę a skrajności nie są dobre. Turbosłowiańskie dyrdymały albo usilne tłumaczenie tych różnic.

Zgodzę się z Tobą w sprawie immersji, to moja opinia oczywiście ale tak działa rynek. Produkt ma się podobać większości bo to ta większość ma napędzić fundusze na kolejne odsłony. No niestety jak się nie podoba to zostaje
@smierc_przegrywom: debile od scenariusza oraz reszta cepów narzekających na oczekiwania turbosłowianskie zwyczajnie nie czają, że świat europejskiego średniowiecza, nie był zróżnicowany rasowo. Ten serial podoba się tłukom bo jest zrobiony przez tłuki.