Wpis z mikrobloga

@Devcio: Ilość informacji jest tak skąpa, że nie ma opcji aby doradzać czy masz sprzęt zmieniać.
Nie widzę też opcji padnięcia mobo, i ssd jednocześnie, chyba że miałeś zasilacz Tracera który postanowił skonać i #!$%@?ć cały sprzęt. Ale tak raczej nie było skoro dajesz skrina z instalki.
padniete mobo i ssd

@Anonimizator69: No ciekawe jak uruchomię system z uwalonego ssdka xD I tak, znam tę opcję.

@Floyt: 8-letni socket to za mało info? :P
Zasiłka działa bo na szybko podmienione mobo odpala normalnie, na starej nawet USB się nie odpalało przy starcie, a ssd glebnięty nie wiem dlaczego, mobo widzi go jako Sandiska SSD w Pata ( _) chociaż to satowy WD SSD.
@Devcio:

8-letni socket to za mało info? :P

Ja siedzę na 10 letnim 775 z Xeonem po ostrym OC, i dopiero od paru miesięcy rozważam przesiadkę, z powodu throttla na CPU w grach AAA, gdzie nawet R9 290X z palcem w dupie w 1080 się nie poci, ale CPU już nie domaga.
Z ivy/sandy bridge jak masz procesor odblokowany mozna na prawdę sporo soku wydoić, zwłaszcza jeśli masz tam i7, na
@Floyt: W sumie pytanie i tak bez sensu było bo i tak przesiadam się na AMD tylko trochę w trybie przyśpieszonym :P
Szkoda tylko że na 2nd gena :/ bo na 3rd zabraknie hajsów xD
Szczerze mam i7 3770 i mobo też nie do kręcenia, plus od kiedy mam 1070Ti to ten procek ciągle 80-100% w sporej ilości tytułów, plus przyda mi się więcej wątków do obróbek fotek czy może filmów
Szkoda tylko że na 2nd gena :/ bo na 3rd zabraknie hajsów xD


@Devcio: Wzrost IPC jest znaczny, więc lepiej dozbierać. Serio. Kupowanie Zen+ obecnie jest bez sensu, chyba że za super cenę.

Szczerze mam i7 3770 i mobo też nie do kręcenia

A było kupować mądrzej, jakby było to chociaż K na końcu to by wiele zmieniło. No ale tak, to dupa, faktycznie lepiej to zmienić.

plus od kiedy mam
@Floyt:
Jest jeszcze jeden problem z 3rd genem i B450 - bios ;P Musiałbym prosić sklep o zrobienie tego albo pożyczyć od kogoś athlona chociażby xD
No i trzeba troszkę grosza dorzucić w ram, bo jak wszyscy wiedza Ryzen lubi szybki ram ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wiesz, wiem że cpu mi bottleneckuje, bo procek jedzie w ostre a grafa sobie odpoczywa ~50% :P
Mimo wszystko w większości
Jest jeszcze jeden problem z 3rd genem i B450 - bios ;P Musiałbym prosić sklep o zrobienie tego albo pożyczyć od kogoś athlona chociażby xD


@Devcio: Nie, chyba że kupujesz bardzo starą sztukę w sklepie. Na B450 już praktycznie nie ma takiej opcji chyba że kupujesz MSI bez dopisku MAX (co ma swoją własną bekę ale to inna sprawa)
Ale nie ma już teraz #!$%@? bys kupił mobo bez obsługi ryży
@Floyt: szybki research w xkomie, i tylko MSI z dopiskiem MAX maja wsparcie 3rd genow reszta ma ostrzeżenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No chyba że jakaś świeża wersja produkcyjna.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Devcio: biosy są do wszystkich nawet stare x370 mają wsparcie, za MAX dopłacasz dosłownie za 16mb pamięci eeprom na biosie
@Devcio: No jeśli uważasz że wartio dopłacać za to ponad stówkę, a często i więcej.
Jest jedna płyta z x370 którą mocno rozważam, z lepszą sekcją zasilania niż cokolwiek na B450 właśnie pod ryża 3xxx Może to samobój, ale nie z mojej znajomości elektroniki, i nie z informacji producenta. Update BIOS na bank, ale o wiele lepsze niż dziwne kastraty.
jak masz innego procka pod am4 to nie ma problemu z updatem, ale gdy go nie masz musisz jakoś załatwić go sobie, zaktualizować i wsadzić 3rd gena dopiero ( ͡° ͜ʖ ͡°) plus vrmy na wielu b450 są chłodzone i mnie to wystarcza bo kręcić ja tego nie będę. I cena za maxa nie jest taka zaraz większa, najtańsza płytka 329, najdroższa 489.