Wpis z mikrobloga

@DosKapp4: na dworcu Gdynia Główna zapłacisz kartą (4zł o ile pdobrze pamiętam), chyba wszystkie sklepy osiedlowe mają już terminale (nie wspominając o dużych/sieciowych).
@DosKapp4: kiedyś wysiadałem na tym dworcu to w przejściu podziemnym na środku korytarza leżało wielkie ludzkie gówno, a ty się dziwisz że cośtam z kartami. Berlin to i tak niemiecka stolica płatności elektronicznych, zobaczysz jak pojedziesz na prowincje, tam na widok karty zaczynają syczeć i skakać jak małpy XD
wiatrwpolu - @DosKapp4: kiedyś wysiadałem na tym dworcu to w przejściu podziemnym na ...

źródło: j09u1q4d7v601

Pobierz
@zimowyporanek moja firma, pracowałem tam 6 lat :D
Prowizja od transakcji zrealizowanych przy pomocy terminala płatniczego zależy od wielu czynników i składa się z kilku elementów. Są wśród nich między innymi takie, które uzależnione są od wielkości przedsiębiorstwa, wolumenu sprzedaży czy rodzaju kart płatniczych, jakimi klienci dokonują płatności oraz takie, które są pobierane na rzecz banków - wydawców kart i organizacji odpowiedzialnych za nadzór nad usługami płatniczymi.

To agent rozliczeniowy czyli operator
@Ziutek_Grabaz: jeszcze raz, ale ostatni, naucz się czytać.

Trzeba przy tym pamiętać, że w przypadku transakcji kartą kredytową wydaną dla konsumentów – czyli osób fizycznych, opłata intercharge może mieć maksymalną wartość - 0,3% kwoty transakcji. Drugim przykładem jest opłata systemowa, pobierana przez organizacje płatnicze, takie jak Visa czy Mastercard. Sumując wszystkie koszty, całkowita prowizja od płatności kartą wynosi zwykle od 0,5% do 0,8%. W tym uwzględniona jest już marża agenta rozliczeniowego,
@zimowyporanek i wzajemnie, to agent pobiera prowizję, część z niej oddaje do visy i mc, część oddaje bankom. Ja też jakbym pobieral od kogoś kase to bym napisał że większość musze komus oddać a mi zostaje niewielki procent. Pomimo tego agenci rozliczeniowi z tych prowizji żyją i sie utrzymują na rynku od lat.