Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,
Jak to jest z tymi grafikami od AMD? Ciągle zastanawiam się nad Sapphire Radeon RX 5700 XT Nitro+, jednak sądząc po tym temacie na reddicie, kupno RXa wiąże się tak naprawdę z byciem beta testerem tego GPU. Ludzie narzekają na poważne problemy z sterownikami, a jak na razie, to raczej nie zapowiada się na szybką poprawę sytuacji.
Wydaje mi się, że w przypadku grafiki od zielonych, ciężko mówić o jakichkolwiek problemach z sterami. Ponadto, w moim przypadku inwestycja w grafikę, to inwestycja na najbliższe 5 lat, więc zastanawiam się czy przypadkiem nie dorzucić tych 300 zł i pójść w jakiegoś RTX 2070 super (np. od Palita model Jetstream). Jak uważacie?
#pcmasterrace #kartygraficzne #amd #nvidia
źródło: comment_wfJh6U1jlGJSK0JGDL4XSHMifUVaBKC9.jpg
  • 20
@mariobit: Mam rxa 580 po przesiadce z nvidi, i rzeczywiście sterowniki padają, albo zaliczam czasem artefakty w grach i okazuje się że to exluzliwli for radeon xD Ale cenowo wygrywają, a tragedii nie ma. No i sam program od sterowników u radeona jest gorszy, a to duży sukces bo ten nvidiowy za dobry tez nie jest xD
@mariobit: Przed chwilą taki świeży test czytałem, który ładnie podsumowuje 5700XTvs2070S: https://ithardware.pl/testyirecenzje/chillblast_krux_miami_oraz_krux_vice_test_zestawow_komputerowych-10995-13.html

"Zwycięzcą testu jest zestaw Krux Vice [RTX 2070S], oferujący wyższą wydajność bez różnych dziwnych zawirowań, lepszą kulturę pracy, a także podobny stosunek ceny do oferowanych możliwości."

Czyli dokładasz 300zł, ale w realnym scenariuszu sam price/perf wychodzi podobnie przy czym masz stabilniejsze działanie nie wspominając już o innych pobocznych featureach (NVENC itp). Jak jeszcze coś robisz w
Mam RX 5700 XT Nitro+ i na kulturę pracy nie mogę narzekać, ale jak chcesz kartę na 5 lat to może faktycznie dorzucilbym do czegoś lepszego (może warto poczekać miesiąc/dwa i kupić rtx 2080?), kupiłem rx'a z perspektywą kupienia czegoś nowego za rok/dwa lata
@Vinny: Jeśli można zapytać jaki konkretnie model?

@yousouyou: Dzięki wielkie za link do artykułu. Przyznam szczerze, że jestem trochę zaskoczony tym bottleneckiem na Ryzenie 3600 oraz Rx 5700 xt. Tym bardziej, że sam posiadam ten procek oraz zamierzam od czasu do czasu zagrać na Full HD.
@mariobit: Miałem rx'a 5700 xt bo początkowo uznałem że 6% wydajności kosztem 400 zł jest średnio opłacalne. Po czterech dniach zdecydowałem się na zwrot i kupiłem rtx'a 2070 super. Zbyt wiele dziwnych artefaktów przez te zaledwie cztery dni uświadczyłem. Pierwsze problemy już podczas instalacji sterowników miałem. Jakieś dziwne rwanie obrazu. Czasem też miałem wrażenie że mi odświeżanie spada podczas pracy w pulpicie. Rx którego miałem to wersja gigabyte aorus.
@Piterko: No właśnie mnóstwo pisze o tych samych doświadczeniach. Zachwyceni różnymi testami na YouTube, opiniami w sieci brali kartę od czerwonych, a po kilku dniach odsyłali ją i brali coś ze stajni zielonych.
@mariobit: Mam RX 5700 XT i moge powiedzieć że na najnowszych sterownikach gubi mi sygnał obrazu (monitor staje się czarny i wyskakuje komunikat "no signal"). Ale na wersji poprzedniej 19.12.1 nie wykrywam jakiś poważnych problemów. Czy mnie to martwi? Ani trochę. Od lat używam radeonów i od lat słysze o tym jak sterowniki są kijowe. Natomiast jest to pierwszy raz kiedy sterowniki faktycznie dały mi w kość i zmusiły do wgrania
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mariobit: Swego czasu tez kupilem pierwszy raz w zyciu Radeona bylo to w zeszle lato, tak jak koledzy wyzej wspominaja od dziwnych artefaktow po przelaczanie sie obrazu z monitora na tv itd. strasznie niestabilne sa Radeony jak dla mnie.Zmienilem tydzien pozniej na Rtxa i smiga do dzisiaj bez zajakniecia i przysiegam ze ani razu nie mialem z nim problemu.Wiem ze wydajnosc-cena lepsza w Radeonach ale naprawde dla swietego spokoju kupilbym nvidie
Wydaje mi się, że w przypadku grafiki od zielonych, ciężko mówić o jakichkolwiek problemach z sterami.


@mariobit: Chyba jesteś nowy w tym temacie. Sterowniki AMD są akurat dużo lepsze ostatnimi czasy, fakt nie są perfekcyjne, ale bardzo często aktualizowane i moje doświadczenia są na plus ( RX 480 ). Od roku mam 0 problemów z karta, a największa wtopa to BSOD w Overwaotch-u , bo tym debilom z Blizzarda nie chce