Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Cześć,
Od około roku używam routera Asus RT-AC51U, który do niedawna znajdował się w salonie. Przed świętami zmieniłem dostawcę internetu (sieć osiedlowa 100Mbps) i router musiał przenieść się do sypialni. Przez to w salonie spadła siła sygnału (między -70dbM a -80dbM na 5GHZ i między -60dBm a -65dBm na 2,4GHZ).
W związku z tym pomyślałem, żeby zainwestować w nowy, mocniejszy router a ten stary ewentualnie użyć jako repeater (o ile się da i będzie potrzeba).
Mieszkanie 60 m2 w bloku z lat 90, z urządzeń podłączonych do WiFi: 2 telefony, laptop, telewizor. W gry nie gram ale korzystam z Netflixa na TV.

Znalazłem na iBood router Netgear R6800-100PES za ok 245 zł i zastanawiam czy warto go wziąć czy może jest coś lepszego w podobnej (lub niższej cenie)? Priorytet zasięg i moc WiFi.

#router #siecikomputerowe #internet #wifi #sieci #sprzetkomputerowy
  • 8
@ToSemJa89 w większości to przepisy ograniczaja zasięg więc koszt/efekt jest mizerny Więcej się uzyska takim routerem który ma radio dające się.podkrecic firmwarem i wymienna antena na jakąś DIY najlepiej Ale sygnał i tak musi w dwie strony dochodzić

Ja bym stawiał na repeater sieciowy
@ToSemJa89: ale juz pisalem ze to przepisy ograniczaja moc urzadzen, wiec i tak prawie nic nie zyskasz, wiekszosc i tak juz dziala na granicy dopuszczalnej przez prawo

Nawet jak odblokujesz moc w routerze i walniejsz mocniejsza antene, to sygnal bedzie dzialal tylko w jedna strone, a zeby korzystac z internetu sygnal musi tez dojsc z urzadzenia do routera, a tam juz mocy nie zwiekszysz

Odiweczny problem wifi jest taki, ze obydwa
@ToSemJa89: @Norskee:

"Mocniesy" router zasadniczo sprawy nie załatwi. Ale... można kupić router z lepszym układem radiowym np. Unifi - mają zdecydowanie lepsze układy radiowe i mimo, że moc jest taka sama to czułość radia pozwala na pracę ze słabym sygnałem. Niemniej jednak zamiast bawić się w dodatkowe routery i mocniejsze - lepiej zainstalować takie adaptery - lepiej się to po prostu sprawdza.
@Norskee: Telefony mają z definicji słabe układy radiowe - ale nie zmienia to faktu, że router z dobrym układem radiowym (czyt. czułym odbiornikiem i stabilnym nadajnikiem) jest w stanie odbierać i nadawać zdecydowanie lepiej. Poszukaj sobie specyfikację układów stosowanych np. w UniFi - wszystkie to Atherosy z customowym radiem - gdzie progi czułości dla maksymalnych modulacji są na poziomie -75dBm. Dla porównania gówniane routery ten próg potrafią mieć powyżej -70dBm. Różnica