Wpis z mikrobloga

Mirko pomusz ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Z końcem listopada wręczyłem #pracodawcacwel wypowiedzenie umowy o pracę z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia. Czas wypowiedzenia jest liczony od 1 grudnia. W okolicach 10 grudnia poszedłem na urlop płatny do końca roku. W tym miejscu zaczynają się moje kłopotki z #pracodawcacwel. Pan pracodawca postanowił pokazać mi moje miejsce w szeregu i do dnia dzisiejszego nie wypłacił pensji za miesiąc listopad. Zrobił to złośliwie licząc na to, że przyciśnie mnie do ściany przed świętami Bożego Narodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na początku stycznia powinienem dostać wynagrodzenie za grudzień i dam sobie palce uciąć, że też będzie robił problemy.

Czo robicz? Jak żyć? ()

Obecnie siedzę i kompletuję dokumenty dla PiP. Mam zamiar wyciągnąć wszystkie grzeszki tej gównofirmy.

Jak wygląda dochodzenie należności przed Sądem Pracy? Gdzieś obiło mi się o uszy, że dług musi mieć minimum 30 dni zaległości żebym mógł iść z tym do sądu a dłużnikowi trzeba wcześniej wysłać przedsądowe wezwanie do zapłaty.

Mam zamiar dać dobrą nauczkę tym januszom. Jakieś pomysły i rady?

Proszę o wykop dla zasięgu. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#prawo #prawopracy #pracbaza #kiciochpyta
  • 12
@vegetassj1: Problem to już jest. A adwokata mam zamiar odwiedzić dzisiaj jeśli się wyrobię. Po nowym roku jeszcze US i ZUS ponieważ jak się okazuje część pracowników jest zatrudnionych za najniższą krajową a resztę pieniędzy wypłaca się pod stołem xD
@vikop-ru takiemu Januszowi to aż miło dowalić
Tylko problem w tym,że kłopot będą mieć też pracownicy,bo też dostaną po łapach...
Dlatego albo praca w pełni legalna,albo całkowicie na czarno
@vikop-ru: US powinien też wystarczyć, ponieważ do 20 następnego miesiąca (w twoim przypadku do 20 grudnia) powinien zapłacić składki za ciebie, bo przecież pracowałaś jeszcze. Mimo urlopu. Nie przekazał składek = dla US to już jest sporo. Dowalą mu taką karę, że się oduczy... możesz też wnosić o odszkodowanie.