Wpis z mikrobloga

Mirki, w tym tygodniu jadę na próbki do firmy w której spawają nierdzewkę - rury. Wcześniej spawałem chwilę nierdzewkę 1,5-2mm a tu bedzie 10mm ścianka. Normalnie z przerwą pozycja 5G. Mam doświadczenie z czarnymi rurami. Jakieś rady? Mogę przetop z wolnej czy lepiej na łusce? Zmniejszać ciśnienie Argonu gdy będę u góry na zamknięciu żeby nie #!$%@?ło? Przerwę 3,2 na drut 2,4? Czy 4.0 na drut 2,4?
#pracaspawaczamnieprzeistacza #atencyjnaspoina #spawanie
  • 33
  • Odpowiedz
@pagenafein: O witam kolege po fachu. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie da rady Mirku, coś trzeba pokazać. A mówię z czarnymi rurami nie mam problemów ale nierdzewka to dla mnie nowość. Nie wiem czy na dole drut podawać na ściankę i rozlewać na oczko jak na filmach z duplexu czy od tyłu kropelkowo, bo backfeeding mi nie wychodzi za bardzo jedynie taki oszukany trochę.
  • Odpowiedz
@Silvervend: Wszyscy ustawiają na czuja i nigdy nie wiedzą jak to wytłumaczyć ( ͡° ʖ̯ ͡°) średnicy nie znam, wiem tylko że scianka 10mm. przerwę pewnie 3,2 zrobię. Nie wiem jak oni hefty robią czy zewnętrzne zrobić, czy kołkują to jakoś czy płaskownikami na zewnątrz. Ehh
  • Odpowiedz
@tylkoocosspytam nic nie czekać, to wtedy powinno równo ściągnąć. Koniec spoiny możesz wyszlifować tak jak hefty, zanim zaczniesz ten fragment spawać. Pierwsze kilka spoin bym robił na podkładce, żeby przypadkiem syf nie wyszedł. Ile dokładnie nie jestem w stanie powiedzieć.
  • Odpowiedz
@Silvervend: to ścianka 10 mm wiec dużo tych wastw też nie będzie, Zebym sie tylko nie #!$%@?ł przy pierwszej po przetopie jak bedzie rura gorąca bo bedzie pozamiatane. Spróbuję zrobić dół z wolnej ręki a jak bedzie wygodniej to na łusce, wypełnienia i lico też już na łusce. Oby jakoś poszło. Najgorzej że nie wiem jaki Amperaż i ciśnienie gazu ale może się jakoś uda na bieżąco ustalić.
  • Odpowiedz