Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@otrebyowsiane: jeżeli lubisz takie klimaty to warto. Z zaznaczeniem że to gadżet, a nie profesjonalny aparat. Zdjęcia wychodzą jakości takiej sobie, bardziej chodzi o tę kultowosc i natychmiastowość. No i musisz mieć grubszy portfel, jedno zdjęcie to koszt około 3zl. Jeżeli chcesz kupić i mieć prawdziwego analoga to polecam Instax SQ6, nowsze modele to cyfrówki(podobnie jak kolega wyżej wrzucił tylko to jest Kodaka), które "drukują" zdjęcie i oczywiście dają przed wypchnięciem
@otrebyowsiane: jako fotograf powiem tak- gówno dla hipsterow wypromowane przez media. Jak chcesz sie bawic kup sobie starefo analoga typu zenit, praktica, nawet glupia smiena8m za 50 zł da Ci lepsza jakosc. Co prawda nie bedziesz miał zdjec od razu ale przynajmniej nauczysz sie fotografii, jak ustawic ekspozycje i jakosc o niebo lepsza. A to 40 letnie aparaty! Poza tym ten format zdjec to jakas kpina. Dorzucam Ci fote z zeszlego
adam-photolive - @otrebyowsiane: jako fotograf powiem tak- gówno dla hipsterow wyprom...

źródło: comment_9uHZff7j5jBsfWh13vGfH2iSoq2t0dTp.jpg

Pobierz
@otrebyowsiane: jako fotograf powiem tak - Instaxa trudno traktować inaczej niż jako zabawkę i zabawę (nieco drogą), ale mi się spodobało. Widzę przestrzenie, w których użycie Instaxa wygrywa nad analogowym lub cyfrowym aparatem. Dostałem Instaxa na święta, pisałem parę dni temu o tym post, możesz znaleźć.
@adam-photolive: Analogi też są chyba dla hipsterów. Przeglądając załączone tutaj zdjęcie widać jak na dłoni jak niedoskonała i przestarzała jest to technika. Nie mówię już nawet o użytym sprzęcie. Przede wszystkim to nieszczęsne ziarno, w niektórych miejscach dość niewyraźne jeśli chodzi o detale. Każdym średniej klasy smartfonem a nawet starą małpką z matrycą CCD, wyszłoby o niebo lepiej. A potem to tylko wystarczyłoby wydrukować, zlecając to online i gotowe.
@daro1: i popatrz jak to rozmycie wygląda. To szklo ktorym było robione zdjecie ludzie dalej podpinaja do najnowszych bezlusterkowcow wlasnie ze wzgledu na piekne rozmycie i plastyke. A to ziarno to krysztalki sooo srebra na filmie ktore właśnie dodaja mi uroku. To nie szum cyfrowy na matrycy, czyli jakies kolorowe czy czarnobiale piksele. Dorzucam Ci jeszcze zdjecie nie moje ale tez zrobione analogiem. Oddaj taką plastyke i kolory smartfonem
adam-photolive - @daro1: i popatrz jak to rozmycie wygląda. To szklo ktorym było robi...

źródło: comment_biQ6taQ1T7iG7rbZJyUHExKDJorDg9rK.jpg

Pobierz