Wpis z mikrobloga

@normanos: Zastanawia mnie, jak Github klasyfikuje repozytoria. Jeśli nie jest to wyraźnie oznaczone w odpowiednim pliku, to wykrywa automatycznie. Np. niedawno utworzyłem repozytorium z aplikacją na Angularze skomunikowanym z API Symfony (PHP wykonuje 80% operacji). Nie zawracałem sobie głowy tworzeniem pliku z oznaczeniem.

Repozytorum zostało zaklasyfikowane do języka, uwaga, CSS XD. Inne moje repozytorium (Symfony 3 + jQuery) zostało oznaczone jako "JavaScript".

W związku z powyższym - wiele z powyższych aplikacji
regres PHP jest dla mnie niezrozumiały - bardzo dobry język nagle leci do kosza bo łebki mają fanaberię pisać w jakiś Javach czy Pythonach które są niczym innym jak sezonową modą


@teddybear69: większość tych repo to publiczne gówno testy na studiach, wiem bo u mnie (i u kumpla na innym uniwerku) też kazali każdemu robić repo z hello worldem, pomyśl że rocznie jest 40k studentów infy i każdy założy po 2-3
E.....i - > regres PHP jest dla mnie niezrozumiały - bardzo dobry język nagle leci do...

źródło: comment_Z2vc2W1QGiqIVre0Ncq8Vfts0GRZujGc.jpg

Pobierz
@ElGovanni: mam dokładnie tak samo z projektami laravelowymi (większość łapie się na CSS). Nawet się zastanawiałem, czy na githubie w opcjach nie dałoby się ręcznie zmienić przydziału...
@jagoslau: Oznacza je po największej sumie liczby linijek w plikach źródłowych w danym języku. Najwyraźniej twoje repo ma gigantyczne pliki CSS na tysiące linijek i z tego powodu zostało tak oznaczone, nie ma w tym żadnej magii.

regres PHP jest dla mnie niezrozumiały - bardzo dobry język nagle leci do kosza bo łebki mają fanaberię pisać w jakiś Javach czy Pythonach które są niczym innym jak sezonową modą


xD

takie wymysły
Nie bardzo rozumiem w czym PHP'owcy mają problem w takich zestawieniach, może po prostu nikt nie che pisać w PHP a o oni nie bardzo chcą się z tym pogodzić. Czy to chwilowa moda na Javy i Pythony? Może i tak ale to oznnacza że jedynie słuszny język weba to PHP?!? Przecież wcześniej było wiele języków i technologii które już powoli żegnamy np. Flash i czy to oznacza że mamy się tego
@teddybear69: ja bym stwierdził że jak najbardziej zrozumiały. Spadek jest naprawdę mały, ale upatrywałbym go że osoby chcące zacząć programować, tak jak kiedyś sięgały po PHP tak teraz sięgają po pythona, jave i javascript. JS stał się "nowym webem", python jest na wskroś internetu zachwalany jako język dla noobów od którego należy zacząć. Java zaczęła być hurtowo wykładana na studiach kosztem C# i innych języków gdzie kiedyś uczono kilku a dziś
@terro79 Ty chyba nie do końca łapiesz.
Nikt nikt nie mówi, że php jest w złym miejscu. Jest w bardzo dobrym miejscu i coraz lepszym.

Większość tego płaczu phpowców wynika z tego, że programerzy co to w życiu nie widzieli innego języka niż c, albo java, nabijaja sie z nich, nawet nie mając sensownych, merytorycznych argumentów, a jedynie rzucając stereotypami. A są takimi specjalistami, że ciągle im się wydaje, że większość internetu