Wpis z mikrobloga

Ostatnio pisałem na mirko czy robić #afera w związku z tym że widziałem że w #multikino przenoszą wyprażony popcorn z zaplecza W KOSZACH NA ŚMIECI Z IKEA - napisałem w związku z tym do Multikina z pytaniem czy to normalna praktyka - dostałem dziś odpowiedź:

Serdecznie dziękujemy za przesłaną wiadomość.

Pojemniki, o których pisze Pan w swoim zgłoszeniu przeznaczone przez nas zostały jedynie do przenoszenia wyprażonego popcornu, jest to ich jedyne zastosowanie.

Pragniemy również podkreślić, że są one regularnie, odpowiednio czyszczone i dezynfekowane.




Dziękujemy za czujność i zwrócenie uwagi na opisaną kwestię.


Mimo wszystko nie czuję się zaspokojony tą odpowiedzią tym bardziej, że oni nie widzą w tym problemu - a mój główny zarzut czyli faktycznie wykorzystywanie KOSZA NA SMIECI DO PRZENOSZENIA ŻYWNOŚCI się potwierdził i okazał się normą w sieci Multikino.

Napiszę do producenta kosza na śmieci z jak pozyskanych tworzyw jest wyprodukowany ten kosz oraz czy może mieć jakikolwiek kontakt z żywnością - tym bardziej ciepłą (bo taki popcorn jest przenoszony).

Jak ktoś również jest ciekaw tak jak ja - zawołam plusujących ten wpis gdy tylko otrzymam odpowiedź.

#oswiadczenie #kino #film #jedzenie
Lapidarny - Ostatnio pisałem na mirko czy robić #afera w związku z tym że widziałem ż...

źródło: comment_GGJCuBtBRNXlcrH9eA2kctP9GCfpSKML.jpg

Pobierz
  • 119
@Lapidarny: z neta o polipropylenie

>05 – PP

Wraz z tworzywem nr 2, czyli HDPE uznawany jest za jeden z najbezpieczniejszych plastików. Uznawany za obojętny fizjologicznie pod warunkiem nie podgrzewania go do bardzo wysokich temperatur które powodują jego szybki rozkład. Podatny na zgrzewanie. Często stosowany do produkcji opakowań na żywność zwłaszcza kubeczków na jogurty, pudełek na margarynę czy zakrętek do butelek.

Maszyny do popcornu mają ok 250c czyli dosyć dużo, temperatura
@asooo: @Lapidarny:
Nie ma oznaczenia kieliszka z widelcem = niezgodność
Jest oznaczenie= może mieć kontakt z żywnością.

Podobnie było z wiadrami do malowania z castoramy. Niby budowlane a oznaczenie do kontaktu z żywnością ma i można kapustę ukisić, wino nastawić, piwo przefermentować. A podobnej konstrukcji pojemnik fermentacyjny w innym sklepie o 15 - 30 zł więcej potrafił kosztować. Ot co.