Wpis z mikrobloga

Jakby sie nad tym zastanowić to jest jakieś #!$%@? co się w tym kraju dzieje.

Środek Europy, kraj tranzytowy z dostępem do morza, sąsiedztwo Czech i Niemiec, bez wojny już od 75 lat i bez żadnej szansy na wojne od mniej więcej 15, monogeniczność 99% i prawie monoreligijność, totalny luz, żadnych katastrof naturalnych nie licząc 5 podtopionych domów co 10 lat, złoża gazu, węgla, srebra, klimat nie jest jakiś ekstremalny. Przecież w obecnym położeniu to my powinniśmy palić blanty i liczyć punkty procentowe rozwoju gospodarczego co roku.

A tu #!$%@? jakieś afery na kiju, szczucia jednych na drugich, propaganda jak w III Rzeszy i sprawa tego czy para dorosłych ludzi może iść ze sobą do łóżka czy nie wywindowana do rangi rozkminy tysiąclecia xDD W telewizji napina rządzących taka jakbyśmy co najmniej walczyli o przetrwanie Ziemian z kosmitami w epickiej wojnie na lasery, bo przecież totalna opozycja tylko czeka żeby nas wszystkich powsadzać do obozów koncentracyjnych. Retoryka wojny i zagrożenia, gadanie o jednoczeniu Polski? xD Polska jest zjednoczona od prawie ośmiu dekad, głąby.

Czy wy nie widzicie jakie to wszystko jest śmieszne? Polska to jest taki zbuntowany nastolatek z bogatej rodziny, który chce uciekać z domu bo sobie wymyślił że nikt go nie rozumie. Ma być walka i #!$%@?. Jakby Polska była jedynym krajem na świecie to by wypowiedziała wojne Neptunowi jak Kaligula xDDD #przemyslenia #bekazpisu #polska
  • 75
@zielonzielon: Wielu ludzi mówi, że politycy polaryzują społeczeństwo, ale ja uważam, że to nie do końca tak, Polacy rzeczywiście mimo bycia monoetnicznym narodem są dość skłóceni. Dużo się rozbija o historię i światopogląd, gdzie ciężko o kompromis.
Albo uważasz, że bycie gejem to choroba albo, że to coś normalnego. Albo uważasz, że żołnierze wyklęci to byli bandyci albo bohaterowie. Albo uważasz, że socjalizm w Polsce był dobry albo zły. I tak
@zielonzielon do tego, że tak jakoś od 89 to liczymy te pkt procentowe rozwoju, do tego, że nie ma u nas żadnych spektakularnych afer, że mamy 30 lat względnego spokoju, że bogacimy się najszybciej w tej części świata, że nasze smieszne podziały typu trochę więcej religi w szkołach lub trochę mniej to #!$%@? przy podziałach które występują w USA, czy UK.
Gdyby popatrzeć na naszą przeszłość to polska w 2020 to jest
@TotalDisaster: O to, to. Pamiętam ostatnie akcje z noblem dla Tokarczuk albo z sukcesem netflixowego Wiedźmina. Albo jesteś totalnym entuzjastą i kupujesz wszystko jak leci, a jak ci się coś nie podoba to jesteś #!$%@? prymityw, rasista i faszysta. Ja np. miałem gdzies poglądy Tokarczuk i tylko pisałem, że technicznie ona jest dla mnie średniakiem, to nieraz zostałem na wykopie wyzwany od prymitywów i buców, co nie potrafią sie cieszyć z
Czy wy nie widzicie jakie to wszystko jest śmieszne? Polska to jest taki zbuntowany nastolatek z bogatej rodziny, który chce uciekać z domu bo sobie wymyślił że nikt go nie rozumie. Ma być walka i #!$%@?.


@zielonzielon:
Nie - walka ma być po to, żeby ktoś mógł się po prostu dochapać władzy. Muszę być wrogowie, których trzeba pokonać, zeby potrzebna była zmiana u sterów tego okrętu z gówna. I tak sobie
@zielonzielon: To ja Ci wyjaśnię dlaczego. Bo nie widzisz innego wyjścia jak traktowanie obywateli jako kolektyw. Kolektyw, który ma zawsze jedno zdanie, poglądy i oczekiwania i liczysz na to, że system da rade ten kolektyw całkowicie uszczęśilwić. A to jest potężny błąd w myśleniu. Bo jeżeli mówimy o społeczeństwie, to nie powinniśmy go personifikować ale traktować jedynie jako matematyczny zbiór indywidualności. Dopóki za sprawą władzy, czy innych lobbujących grup rząd będzie
@zielonzielon: zyjemy w najlepszych czasach dla polski w historii w ogole, jestesmy w paru procentach ludzi ktorzy zyja w najlepszych warunkach na swiecie. Ale i tak wykopki beda narzekac bo jest u nas gorzej niz w uk albo niemczech :D
Do tego odwieczna wewnetrzna wojenka o to kto ma racje albo co kto ma robic ze swoim wlasnym zyciem. Moglibysmy zamiast tej chamskiej propagandy zrobic programy o tym ze kazdy ma
@zielonzielon: Stara metoda rzadzenia przez syjonistow- dziel i rzadz. Po 89r nic sie nie zmienilo oprocz szyldu i zmiany ustroju na kapitalizm, co umozliwilo okradzenie Pl z calego majatku, wprowdzenie podatkow...a jak to zrobic by narod kibicowal i sie nie interesowal- wystarczy zrobic by Polak nienawidzil Polaka i inny wrog mu nie potrzebny, i tu swoja role spelnily media, politycy i kosciol. Za komuny bylismy zjednoczeni, mielismy jednego wroga- komunistow, podczas
A tu #!$%@? jakieś afery na kiju, szczucia jednych na drugich, propaganda jak w III Rzeszy i sprawa tego czy para dorosłych ludzi może iść ze sobą do łóżka czy nie wywindowana do rangi rozkminy tysiąclecia xDD W telewizji napina rządzących taka jakbyśmy co najmniej walczyli o przetrwanie Ziemian z kosmitami w epickiej wojnie na lasery, bo przecież totalna opozycja tylko czeka żeby nas wszystkich powsadzać do obozów koncentracyjnych. Retoryka wojny i
@zielonzielon: Dobra diagnoza szerszego problemu. To nie jest odosobnione zjawisko, spójrz np. na poniższy wykres z USA.

Polityka polaryzuje się nie tylko w Polsce, prawdopodobnie powodem jest Internet i jego media. Więcej info o przypadku USA możesz znaleźć w świetnym tekście Tima Urbana: https://waitbutwhy.com/2020/01/sick-giant.html. To część serii, więc polecam całą (uwaga, dłuuuuga). Ja czytając z łatwością przekłem jego metafory na polskie warunki.
dulek - @zielonzielon: Dobra diagnoza szerszego problemu. To nie jest odosobnione zja...

źródło: comment_fJvmffbaklIPwrBjRsRxkjf8reOoxnjQ.jpg

Pobierz