Wpis z mikrobloga

Jakby sie nad tym zastanowić to jest jakieś #!$%@? co się w tym kraju dzieje.

Środek Europy, kraj tranzytowy z dostępem do morza, sąsiedztwo Czech i Niemiec, bez wojny już od 75 lat i bez żadnej szansy na wojne od mniej więcej 15, monogeniczność 99% i prawie monoreligijność, totalny luz, żadnych katastrof naturalnych nie licząc 5 podtopionych domów co 10 lat, złoża gazu, węgla, srebra, klimat nie jest jakiś ekstremalny. Przecież w obecnym położeniu to my powinniśmy palić blanty i liczyć punkty procentowe rozwoju gospodarczego co roku.

A tu #!$%@? jakieś afery na kiju, szczucia jednych na drugich, propaganda jak w III Rzeszy i sprawa tego czy para dorosłych ludzi może iść ze sobą do łóżka czy nie wywindowana do rangi rozkminy tysiąclecia xDD W telewizji napina rządzących taka jakbyśmy co najmniej walczyli o przetrwanie Ziemian z kosmitami w epickiej wojnie na lasery, bo przecież totalna opozycja tylko czeka żeby nas wszystkich powsadzać do obozów koncentracyjnych. Retoryka wojny i zagrożenia, gadanie o jednoczeniu Polski? xD Polska jest zjednoczona od prawie ośmiu dekad, głąby.

Czy wy nie widzicie jakie to wszystko jest śmieszne? Polska to jest taki zbuntowany nastolatek z bogatej rodziny, który chce uciekać z domu bo sobie wymyślił że nikt go nie rozumie. Ma być walka i #!$%@?. Jakby Polska była jedynym krajem na świecie to by wypowiedziała wojne Neptunowi jak Kaligula xDDD #przemyslenia #bekazpisu #polska
  • 75
  • Odpowiedz
@zielonzielon: zapomniałeś o jednym fakcie. W Polsce funkcjonuje spore rozwarstwienie społeczne, szczególnie porównując wieś i miasto. To jest podłoże większości konfliktów.
  • Odpowiedz
@zielonzielon: trzeba zrobić województwa ze swoimi prawami jak w wielu krajach i każdy będzie zadowolony, do tego Warszawa jako miasto państwo albo specjalna strefa ekonomiczno-administracyjna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Wielu ludzi mówi, że politycy polaryzują społeczeństwo, ale ja uważam, że to nie do końca tak, Polacy rzeczywiście mimo bycia monoetnicznym narodem są dość skłóceni. Dużo się rozbija o historię i światopogląd, gdzie ciężko o kompromis.

Albo uważasz, że bycie gejem to choroba albo, że to coś normalnego. Albo uważasz, że żołnierze wyklęci to byli bandyci albo bohaterowie. Albo uważasz, że socjalizm w Polsce był dobry albo zły. I tak dalej i
  • Odpowiedz
W Polsce funkcjonuje spore rozwarstwienie społeczne, szczególnie porównując wieś i miasto. To jest podłoże większości konfliktów.


@lokibb: A jaki związek z tym mają geje?
  • Odpowiedz
@Andreth: @zielonzielon: @lokibb:

Polska jest przede wszystkim rozdarta pomiędzy Zachodem a Wschodem. Jak się przyjrzycie, to zobaczycie, że rozłam w większości konfliktów występuje na kulturowej osi Zachód - Wschód.

A głębiej sięgając: rozłam idzie od zaborów. Zrusycyzowany Wschód i pruski Zachód. Cywilizacja bizantyjska i turańska.

Mam odczucie, że od tego całego wywodu OP-a trzeba dodać ten fakt: Polska zawsze będzie krajem podzielonym, bo jest podzielony kulturowo. To jest trochę
  • Odpowiedz
@TotalDisaster tu nie o to chodzi, że ludzie w Polsce mają spolaryzowane poglądy, tylko o to że się ich na każdym kroku zachęca do aktywnego ogłaszania tych poglądów. Nie podobał się Wiedźmin? #!$%@?, powiedz koledze z pracy, a nie zakładaj bloga. Nie każdy musi być dziennikarzem ani specem od wszystkiego.
  • Odpowiedz
@zielonzielon: Fajnie, zapomniałeś tylko o chamach i prostakach, którzy tu żyją, o absolutnym braku poszanowania prawa, sraniu na kontrakt społeczny oraz egoizmie w kontekście myślenia o jakimkolwiek wspólnym dobrze.
Wystarczy popatrzeć jak się w tym kraju jeździ i parkuje. Raj na ziemi.
  • Odpowiedz
@zielonzielon: Tak to jest jak się nie przeprowadzi dekomunizacji ze wskazaniem winnego, tylko "hehe dogadamy się :DDDD". To jak z rozwodem bez orzekania o winie - niby wszyscy szczęśliwi, bo szybko poszło, ale potem masz obozy "bo się puściła"/"bo jej nie kochał" ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@zielonzielon: ten #!$%@?łek się nie zmieni bo mamy taką a nie inną mentalność. Polak to zawistny, buńczuczny w negatywnym znaczeniu, pyszny, egoistyczny, bogobojny i zwyczajnie kłótliwy osobnik. To mamy z dziada pradziada w DNA, nie wiem czemu nie potrafimy być bardziej ludzcy. Jaki naród taki kraj.
  • Odpowiedz
@Andreth: Jak widać niestety to są ważne problemy bo praktyka pokazuje, że w kampaniach wyborczych w Polsce (i ogólnie wyborach) największe znaczenie mają właśnie kwestie światopoglądowe. Czyli dominują podziały konserwatyści - liberałowie a nie kapitaliści - socjaliści i to na tej osi wygrywane są często wybory. Osobiście też uważam, że najpierw należałoby się skupić na gospodarce i innych sirius biznes a potem sobie rozmawiać czy ten tego może temu w to
  • Odpowiedz
@TotalDisaster dokładnie. Tylko, że każdy uważa się za eksperta, ale wiedzę czerpią z tabloidów, TV, YT i FB. W końcu mówili w TV, więc to musi być prawda, a tak naprawdę problemy, na których buduje się główne podziały społeczne są w większości marginalne, no bo ilu z nas w średniej wielkości miastach zna osobiście wielu murzynów, gejów, Arabów, nazistów, komunistów, pedofili, Ruskich czy innych demonów, którymi straszy się dorosłych?
  • Odpowiedz
@zielonzielon: swietnie powiedziane.

@TotalDisaster:
Polska od dawna jest krajem grubych kontrastow (spolecznie) i majacym problemy ze znalezieniem zlotego srodka - Polacy naprawde albo przegiecie w jedna, albo w druga strone - wydaje mi sie, ze poklosie komunizmu.
  • Odpowiedz
@zielonzielon: Powiedział Francuz, Hiszpan itd itd o swoim kraju. W każdym są afery, #!$%@? politycy i w każdym są malkontenci tacy jak Ty, z fartem i ciesz się życiem, bo żyjesz w 22 na 194 krajów na świecie względem PKB, za nami jest ~170! biedniejszych krajów, 36 na świecie pod względem rozwoju, ~150! mniej rozwiniętych za nami!
  • Odpowiedz
@zielonzielon: panie, normalni ludzie mają to wszystko gdzieś o czym napisałeś, niech sobie walczą w tv i sejmie, media zawsze robiły raczysko, nie oglądam tv ładne lata i mam się dobrze. W dupie mam LGBT, homosiow i inne gówno sprawy. Wystarczy żyć po swojemu i jest git( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz