Wpis z mikrobloga

#wroclaw #nieruchomosci #parkowanie
Jakieś pomysły na sąsiadów / przyjezdnych parkujących na nie swoim, prywatnym miejscu parkingowym w garażu podziemnym? ( ͡° ͜ʖ ͡°) póki co, zostawiłem kartkę, ale ciśnienie mi skoczyło, bo nie po to kupuję miejsce, żeby ktoś, kto takowego nie ma, mógł sobie na nim parkować bo ma nowiutkiego Touarega ;) Niby auto nie robi różnicy, ale często takie rzeczy idą w parze... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 44
@jedermann: zgłaszaj ochronie, pisz na grupie, daj jakieś duże kartki na furze z napisami że sąsiad parkuje tu nielegalnie, może jak się trochę wstydu naje, to odpuści?

I jeżeli to Twoje prywatne, to możesz sobie na nim zrobić co chcesz - np postawić ten słupek z kłódką czy regulamin tego miejsca (nie płaci, to wzywasz policję itp.). Ale nie możesz nic zrobić z własnością prywatną innej osoby, która się tam znajduje.
@devandal: No nie wiem, czy za zastawianie komuś auta sam nie dostaniesz mandatu.
Art. 49 ust. 2. Zabrania się postoju:
1) w miejscu utrudniającym wjazd lub wyjazd, w szczególności do i z bramy, garażu, parkingu lub wnęki postojowej;
2) w miejscu utrudniającym dostęp do innego prawidłowo zaparkowanego pojazdu lub wyjazd tego pojazdu;

Pojazd który chcesz blokować jest prawidłowo zaparkowany (to, że miejsce nie należy do niego nie ma znaczenia). Odholować go
@jedermann: Wiem, ale mówię w myśl dzisiejszych kretyńskich przepisów wyjścia praktycznie nie masz. Albo ładujesz ten regulamin w widocznym miejscu i oplata 50 zł / h albo zapora. Niestety nic innego nie wchodzi w rachubę. Ssytuacja podoba do tego jak ktoś Ci nie chce płacić za wynajęte mieszkanie. Niby twoje, a nic zrobić nie możesz.

Ruszysz tak jak ktoś proponował to będziesz miał #!$%@?. Mogę tylko współczuć.

Niestety ludzie się jeszcze
@mirko_efekt: ponoć w Polsce jest to traktowane jako znizczenie mienia ( ͡° ʖ̯ ͡°) przynajmniej z taką opinią spotkałem się w sieci. Nawet jeśli tak nie jest, to wolałbym nie tworzyć konfliktu (na tym etapie).

@mirko_efekt: monitoringu nie ma, samochód zdecydowanie poniżej nowiutkiego Touarega, ale nadal szkoda ;)
@mirko_efekt: Niby tak, ale po co się pchać w konflikt z kimś takim? Potem przyjdziesz za 2-3 tygodnie do auta i nagle się okaże, że masz przebite opony albo coś. No ale jeśli ktoś nagminnie to robi to niestety tylko regulamin.
@ZajetyJestLoginWybrany: Przy monitorningu lepiej nie próbować. Skończysz z większym problemem niż miałeś. A bez monitoringu też masz szansę na donos jakiegoś miłego sąsiada jak przypadkiem Cię zobaczy.

Mirko_efekt. Masz
@jedermann: zapewne hala garażowa to lokal niemieszkalny, w którym nabywa się współudział (z podziałem quoad usum, czyli zobowiązaniem do korzystania z tej części lokalu, którą się nabyło); przepisy ruchu drogowego nie mają zastosowania w lokalach / budynkach, to nie jest parking ze strefą ruchu itp. — można się śmiało zastawiać, blokować, parkować na czyichś miejscach jak i w ciągu "komunikacyjnym"; możesz sobie co najwyżej pójść do sądu o zaniechanie naruszenia wynikającego