Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Siema mireczki z #budownictwo #remontujzwykopem #remont #nieznamsie #nieznamsiealesiewypowiem mam pytanie. Mam taką ścianę. Tynk, jakąś farba, jakąś farba tapeta. Jest to w stanie masakryczny pies zrobił jeszcze dziurę w tapecie. Chce to jakoś ogarnąć. Ale nie żadna gładzią, bo jak wspomniałem mam psy i nie chcę mieć wymiotów w ścianie po tygodniu. Co mogę tu zrobić? Jakieś wykończenie ściany proste do zrobienia? Może coś na kształt lamperie z jakiejś nowoczesnej boazerii? Jak w ogóle zdjąć tyle tapety i farb żeby ściana była czysta i gotowa do pracy? Jakich środków użyć? Zbliżenie w komentarzu.
Pobierz gdziemojimbuspiatka - Siema mireczki z #budownictwo #remontujzwykopem #remont #niezna...
źródło: comment_yTfPiJTdRdV3IxoKkVs81uWgSVu1k0gc.jpg
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gdziemojimbuspiatka: ścianę ponacinać i namoczyć wodą z mydłem, a następnie zdrapać wszystko aż do tynku. Wyczyścić z luźnych elementów, uzupełnić większe ubytki gipsem szpachlowym. Gruntować i położyć gładź. Inaczej tego nie widzę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gdziemojimbuspiatka: mydło może być zwykłe. Po namoknięta tapeta powinna lepiej odchodzić od ściany. Możesz na to położyć cieńką warstwę tynku jak chcesz- są nawet tynki dekoracyjne. Efekt będzie mocno zależny od tego jak bardzo jesteś zdolny w te klocki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gdziemojimbuspiatka: większość kleju odejdzie z tapetą, tam gdzie pozostaną jakieś placki musisz dodatkowo zeskrobać/zeszlifować. Gruntować musisz przed tynkowaniem/gładzią/malowaniem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gdziemojimbuspiatka: gruntowanie spaja podłoże, które jest pylące i ujednolica je. Gruntujesz kiedy chcesz pokryć podłoże nową warstwą innego materiału aby "kleił" się do niego. Polecam zajrzeć na YT do Mario Budowlaniec- gość w przystępny, łopatologiczny wręcz sposób pokazuje i objaśnia. To nie jest fizyka kwantiwa i na prawdę każdy da radę zrobić to sam- czasem trudno to tylko wytłumaczyć.