Wpis z mikrobloga

Mirki poszukuje Basu 4 strunowego do 2 tysięcy. Wpadły mi w oko dwa modele, a mianowicie Cort B4 oraz Fender squier jazz bass vintage modified 70. Gitarę chciałbym wykorzystywać do gry spokojniejszej - funk/jazz/blues z dosyć dużym nastawieniem na slap i ogolna grę solo. Czy ktoś z was ogrywał wyżej wymienione wiosełka ? Albo może ktoś jest w stanie mi polecić coś jeszcze innego ? Będę bardzo wdzięczny za każdą wskazówkę i poradę !

#muzyka #gitara #gitarabasowa #pytaniedoeksperta #pytanie #gitaraelektryczna
  • 7
@Chlebotron: Fender zdecydowanie. Aczkolwiek polowałbym na jakiegoś taniego Fernandesa, Freshera czy Tokai'a - super japońce. Często Restauracja Gitar czy HR Guitars ma coś na stanie, aczkolwiek z tego co widzę teraz u nich bieda. (RG z tego co wiem od kilku tygodni walczą z przeprowadzką, więc zaczną za chwilę robić nowe instrumenty).

Cort B4 - niby spoko, ale jak dla mnie mało ma trochę rasowości. Poprawna gitara, ale tak jakby ktoś
@szwe te dwa pierwsze raczej do metalu, nigdy ich w sumie nie odsluchiwalem jako tako i nie przyglądałem się. Warwicki... Mają dużo takiego ciepła w sobie xD Jak dla mnie średnio podchodzą, aczkolwiek są zwolennicy. :)