Wpis z mikrobloga

Mam mały problem ¯\_(ツ)_/¯.
Na OLX znalazłem zestaw, który chciałem od zawsze mieć ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale jest jeden problem.
Zestaw jest w atrakcyjnej cenie tzn. taniej o 50 zł aniżeli na allegro i nigdy nie robiłem zakupów przez OLX , a sprzedający twierdzi, że nie ma konta na allegro i nie opłaca mu się zakładać żeby sprzedać 1 rzecz.
Myślicie, że to fake i po przelaniu $ dostanę puste pudełko? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#lego
  • 35
  • Odpowiedz
sprawdzasz przy kurierze wtf typie


@Harmideron: i co powiesz temu kurierowi, jak znajdziesz w środku kartofle (serio pytam, bo ja nie wpadłem jeszcze na pomysł co można zrobić jak sprzedający w #!$%@? poleci)? Przecież nie pozwalają otwierać paczek przed zapłaceniem za paczke (ze 2 razy w życiu zamawiałem za pobraniem, i zawsze musiałem najpierw zapłacić i dopiero wtedy mogłem przy kurierze otworzyć paczkę - no ale to może być kwestia firmy
  • Odpowiedz
Dzięki za odpowiedzi.
Chyba dam sobie spokój ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Bo cena jest naprawdę atrakcyjna w stosunku do cen na allegro i nawet jest taniej o 25 zł aniżeli na promocji na amazon
  • Odpowiedz
to nie wiem ja mam innych kurierów bo jakoś mogłem normalnie otworzyc. ¯_(ツ)_/¯


@Harmideron: widocznie nie byli świadomi, że w przypadku jakiegoś wałka, to oni odpowiadają za paczkę i jej zawartość (https://finanse.wp.pl/sprawdzenie-zawartosci-paczki-w-obecnosci-kuriera-tylko-za-dodatkowa-oplata-zaplac-podpisz-i-dopiero-mozesz-otworzyc-6299824006301825a):

Sprawę wątpliwości dotyczących otwierania przesyłek pobraniowych przed uregulowaniem opłaty wyjaśnia Jakub Dziekciowski, prawnik ze Stowarzyszenia Konsumentów Polskich:

Mamy tak skonstruowane prawo, że kurier nie ma obowiązku udostępnić nam paczki przed przyjęciem opłaty.


Więc sytuacja jest jak z rabinami:
  • Odpowiedz
przy olx tylko za pobraniem


@Harmideron: Iks DE. Patusy zamawiają za pobraniem a potem nie odbierają przesyłek i jesteś kilkanaście złoty w plecy.

to nie wiem ja mam innych kurierów bo jakoś mogłem normalnie otworzyc.


@Harmideron: Chyba tak bo mi np UPC i DHL powiedział, że nie mają czegoś takiego w regulaminie nawet by móc przy nich otworzyć przesyłkę a typ nie będzie tracił czasu specjalnie na ciebie.
  • Odpowiedz
Chyba tak bo mi np UPC i DHL powiedział, że nie mają czegoś takiego w regulaminie nawet by móc przy nich otworzyć przesyłkę a typ nie będzie tracił czasu specjalnie na ciebie.


@Kryspin013: no to też Cię w #!$%@? zrobili. Każdy kurier ma obowiązek czekać, aż otworzysz paczkę i sprawdzisz zawartość, ALE DOPIERO PO pokwitowaniu odbioru paczki. Czyli jeśli już odbierzesz, to możesz otworzyć i sprawdzić zawartość i ewentualnie spisać protokół
  • Odpowiedz
@damw: Pokaż mi to w ich regulaminie. Nawet baba na infolinii mi powiedziała, że tak nie jest.


@Kryspin013: to niech się baba na infolinii douczy, a potem #!$%@? głupoty.
Sprawdziłem Ci dla DHL, UPS sprawdź sobie sam w analogiczny sposób:
Regulamin DHL: https://www.dhl.com.pl/content/dam/downloads/pl/express/pl/shipping/terms_conditions/dhl_express_terms_conditions_domestic_pl_pl.pdf

Niniejszy Regulamin określa zasady wykonywania expressowych krajowych usług przewozowych i pocztowych świadczonych przez DHL Express (Poland) Sp. z o.o. na podstawie ustawy z dnia 15 listopada 1984
  • Odpowiedz