Wpis z mikrobloga

Mireczki czy jeśli podpisałam umowę na czas określony najmu mieszkania (od 1.10.19 do 30.09.20) to czy mogę zerwać ją wcześniej? Nie mam zamiaru jej przedłużać dalej ani mieszkać w tym mieszkaniu na wakacje. Jedyna wzmianka jest taka, ze jeśli przestane płacić to wynajmujący zrywa umowę i muszę się wyprowadzić w ciągu 3 dni. Wiec nie wiem czy da się to załatwić jedynie za porozumieniem stron czy jak przestane płacić to dostanę jakaś kare. Nie znam się na tym i nie wiem na czym to polega wiec jeśli ktoś się na tym zna albo miał podobam sytuacje to pls help #kiciochpyta #mieszkanie #wroclaw #wynajem #pytanie
  • 25
@gansipampek: Jeśli masz na czas określony i nie ma okresu wypowiedzenia, to możesz wyprowadzić się jeśli znajdziesz kogoś na swoje miejsce, czasem janusz chce jeszcze byś zapłaciła za umowę trójstronną. Najlepiej pogadać z właścicielem (a raczej pewnie pośrednikiem) czy jest szansa na rozwiązanie za porozumieniem.
@gansipampek: jak się uprze to wejdzie nie dość, że na kaucje to jeszcze z komornikiem na pensje. Płacić musisz za cały okres najmu a zerwanie umowy z umowy zapewne jest prawem a nie obowiązkiem właściciela.

@WilecSrylec: Podmiana na kogoś innego to tylko dobry zwyczaj a nie obowiązek. Nie każdy może chcieć się zgodzić, co warto mieć na uwadze.
@WilecSrylec: Jak jest na czas określony to nawet okres wypowiedzenia nie zawsze ratuje. Samo wpisanie okresu wypowiedzenia bez określenia warunków są nie wystarczające i takie wypowiedzenie można podważyć. Łatwo się wkopać takimi umowami.