Wpis z mikrobloga

Pytanie strasznie głupie, ale jaki laptop polecacie tak do 3500zł głównie do photoshopa i okazjonalnie 3d? Wiem, że jest tag z pustułkowymi laptopami, ale w sumie nie wiem, co wybrać (,) i nie mam kompletnie czasu na analizy poszczególnych podzespołów niestety, a laptop powoli umiera, więc trzeba coś szybko kupić ( ͡° ʖ̯ ͡°) więc może wpis zauważy jakiś mirek, który akurat będzie miał coś do polecenia lub testował konkretny model.
#laptopy #szukamlaptopa
  • 14
@Pustulka: zapytam tutaj i wybacz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
szukam laptopa też za +/- 3500, ma dawać radę w programach CAD 3D (głównie Solidworks), pewnie nawet Ansysa będę chciał uruchomić
gry też ale to nie priorytet, więcej filmów na nim będę oglądać niż grać
i pytanie czy https://www.x-kom.pl/p/505997-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y540-15-i5-9300h-8gb-256-gtx1650.html
to teraz najlepszy wybór, bo zdaje mi się że dzisiaj spadła jego cena w xkomie. Czy może cena w
czy znajdę coś znacznie lepszego do ceny powiedzmy 3800?


@FeC7800: W twoim przypadku jedyny sens mogłoby mieć wzięcie i7-9750h, ale to też jest wykorzystywane tylko w analizach płynów, renderingu w innym przypadkach aplikacje cad wciąż są napisane pod 4 rdzenie.

Czy może cena w Twoim poradniku już uwzględniała dodanie dysku 1000gb? Widzę, że jest taka opcja (i pewnie bym tak zrobił, i RAMu też dodał do 16gb jeżeli to jakoś nie
@Pustulka: A więc wersje z i7 jeśli komuś szczególnie zależy na analizie MES, a do samego standardowego używania 3D CAD starczy i5? Czy w grach będzie to mieć spore znaczenie?
I czyli HDD dołożyć raczej warto i nie powinno to strasznie pogorszyć pracy laptopa? (jestem zielony w kwestii laptopów i kierując się jedynie logiką mam podejrzenie, że HDD znacząco wpłynie na głośność i pracę na baterii)
A więc wersje z i7 jeśli komuś szczególnie zależy na analizie MES, a do samego standardowego używania 3D CAD starczy i5?


Wystarczy.

Czy w grach będzie to mieć spore znaczenie?


Póki co ma małe, jak typowo do gier to powinieneś sobie załatwić voucher hp i wziąć hpka z gtx 1660 Ti, po zwrocie byś się zmieścił w budżecie. W cadach pomiędzy laptopowymi GTX 1650, a 1660 Ti nie ma dużej różnicy. Chociaż
@Pustulka: Dobra, to już rozumiem jak wybrać zależnie od tego jak ustalę priorytety. Może nie będzie to prosty wybór ale wszystko wyjaśniłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wielkie dzięki
@Pustulka: kurcze, dzięki wielkie, mam już voucher, bo szczęśliwie sie okazało, że ktoś z rodziny miał laptopa objętego programem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pytanie- ile kod nowyrok na morele będzie jeszcze działać, może wiesz? Nie mogę znaleźć nigdzie tej informacji. I nie wiem, czy spieszyć się z zakupem