Wpis z mikrobloga

W jaki sposób rozliczacie się ze skarbowym z #mintos ?
Czy rozliczacie się raz na rok tak jak trzeba? Czy może reinwestujecie odsetki zakładając, że jak nie ma hajsu przelanego na konto to nie ma zysku więc nie ma podatku?
  • 42
@ozzi91 @zrodzny_w_zbozu oficjalnie jest tak, że zysk trzeba rozliczać jak mówi @hu-nows. Czyli kiedy się pojawia, to nieważne na jakim koncie, trzeba rozliczyć. Do tego ktoś wspominał o tym, żeby dokumentować praktycznie każdy dzień oddzielnie, bo US może tego oczekiwać, ale tego sobie nie wyobrażam.
@pahamakaa: o co my sie w ogole bijemy, ile takie EUR/PLN sie wahalo, pewnie miedzy 4,25..4,35, biorę 4,35 i niech znają dobroć nadpłacającego podatnika ktory mogl przeciez całkiem zataić że gdzieś tam za granicą coś inwestuje..
@pahamakaa: no ale skad ja teraz wezme dane ile danego dnia roku sie kapitalizowało, jezeli Mintos wrzuci na portal takie zestawienie dla kazdego uzytkownika indywidualnie to spoko, jezeli nie to trzeba liczyć mnoznik 4,43.. mediana albo srednia kursu byłaby bardziej sprawiedliwa
@pahamakaa: @vinmcqueen: ok dzieki za info, to zajrze w to zestawienie ale dopiero w kwietniu bo po co sie tak szybko wyrywac jak jutro moge umrzec.. zazwyczaj szla dywersyfikacja w wiele pozyczek na 1 miesiac po 50 zł kazda wiec spodziewam sie sporej litanii liczb do obrobki
@hu-nows: nic nie musisz obrabiać, wyciągnij dane tak jak napisałem w instrukcji (jest trochę łopatologicznie napisana, ale po to żeby było jasne dla laików) i arkusz sam przeliczy

aha, arkusz działa na razie jedynie z polską wersją mintosa (szuka po prostu tekstu "odsetki"), więc miejcie to na uwadze pls
@ozzi91: powinieneś być w stanie wklejać w niechronione okna, tj. kolumny A-F w zakładkach "walutowych" tj. PLN, EUR itd. no i przeciągać formuły w kolumnach H-L. Zrobiłem to celowo, żeby się nie wykrzaczał arkusz, ale muszę jeszcze to dobrze oznaczyć.

Podsumowując - jak przeklejasz dane do arkusza, ustawiaj się w moim arkuszu w komórce A1 i wtedy wklejaj