Wpis z mikrobloga

w tym roku odbieram mieszkanie, jakieś ciekawe zastosowania od #xiaomi do #smarthome ? Obecnie mam ewaporator i oczyszczacz od nich. Robot odkurzacz też będzie, ale bardziej zastanawiam się nad jakimiś ciekawymi rozwiązaniami i czy ktoś może coś polecić ?:-)
  • 7
@mvvm: no to już #!$%@?łeś bo powinieneś puścić wszędzie przewody zawczasu no ale dobra trudno. Polecam rzeczy oświetleniowe od xiaomi zwłaszcza te wszystkie smart plafony, żarówki i lampki biurkowe też są spoko no i włączniki światła aczkolwiek do tych wymagana jest inna puszka (kwadratowa a w polsce używa się okrągłych) jak nie chcesz się bawić w "diy smarthome" na bazie rpi czy czegoś podobnego to kup też bramkę xiaomi bo będzie
@mvvm a ja ci powiem ze np używam sporo bajerów w systemie Ewelink od sonoff, różnego rodzaju przełączniki (są również naścienne ładnie wyglądające , czujniki temp, wilgotności, mostki RF, można ustawiać różne scenariusze itp są tanie na alli, jeszcze nie zdarzyły mi się żadne awarię, i wszystko hula w oparciu o domowe WiFi bez prowadzenia kabli i wchodzenia w niepotrzebne koszta. Do tego łatwo się je adaptuje to całego systemu.
@mvvm: mam zamiar zmienić włączniki świateł na te od Xiaomi (ekosystem Aqara). Tylko że mam dom w starym budownictwie i najpierw musiałbym ogarnąć wyprowadzenia wszystkich kabli, czy na pewno jest dobrze.

Edit:
Włączniki łączą się z bramką a ta z aplikacją Mi Home na telefon. Więc światło w domu można w pełni zautomatyzować.
@Nalew1984: @asd1asd: w opcji diy te wszystkie rzeczy można połączyć w całość i to bez używania chmur xiaomi czy ewelink. Imho jest to najlepsza opcja bo można połączyć w zasadzie wszystkie istniejące systemy w całość. Oczywiście jest to opcja dla osób bardziej zaawansowanych ale jak ktoś poczyta/obejrzy jakieś tutoriale to wierzę, że sobie z tym poradzi.

Z takich przykładów to u mnie włączniki ścienne są od sonoffa a lampy/żarówki od