Wpis z mikrobloga

@Still22lvlCrock: Psychiatra może Ci powiedzieć, żebyś poszedł pobiegać, co o ile nie masz super talentu na miarę etiopskich atletów, nie pomoże, albo przepisze Ci leki. Na #!$%@? nie ma leków, więc wizyta u psychiatry jest bezcelowa. Prędzej pomoże wizyta u przyjemnej damy z roksy, na dodatek wydaje mi się, że wyjdzie też taniej.
@Still22lvlCrock: Psychiatry leczą choroby psychiczne. #!$%@? takową nie jest. Psychiatra nie sprawi, że będziesz duszą towarzystwa, komikiem, standuperem jak Rafał Pacześ, nie sprawi, że Twoja twarz będzie lepiej wyglądać. Psychiatra leczy lekami. #!$%@? nie da się wyleczyć.
@jvmaxxjv: Co Ty mu wkrecasz? Ze dostanie leki i nie bedzie przegrywem? Bedzie cpunem.

Jakby to bylo takie proste, to kazdy przegryw szedlby do psychiatry. Trzeba sie z tym pogodzic. Sa bogaci, sa biedni, sa wysocy i sa niscy, sa wygrywy i przegrywy.
@Dzien_dobry_bardzo: a kto w dzisiejszych czasach nie ćpa? Jedni robią to pod kontrolą lekarza, inni nie. Kiedyś świat nie pędził tak szybko. W Polsce może to jeszcze niepopularne, ale miliony ludzi na zachodzi jest uzależnionych od np. aderalu
Powiem Ci, że nawet biegacze ćpają. Wydziela się taka ilość adrenaliny i dopaminy, że nie muszą dostarczać z zewnątrz
@Still22lvlCrock: jeśli randka z kobietą dla nich jest wychodzeniem z przegrywu to ok, jest to dość łatwe, wystarczy zadbać o siebie i ma się szanse u p0lek ze swojej ligi.

@jvmaxxjv: Ja nie ćpam. 5 razy w tygodniu ćwiczę na siłowni, dokształcam się, by kiedyś zarabiać dobre pieniądze. Czasem wypiję alkohol, co sprawia że przez chwilę świetnie się czuję. Nie ćpam. Wiele ludzi nie ćpa.
5 razy w tygodniu ćwiczę na siłowni


@Dzien_dobry_bardzo: czyli ćpasz, ale o tym nie wiesz :)
w trakcie ćwiczeń mózg zalewa ciało dopaminą i adrenaliną, a ten stan po ćwiczeniach występuje wiele godzin, głównie to pobudzenie, pewnie zauważyłeś, że po przyjściu z siłowni jest ciężko zasnąć?

Leki od psychiatry dają to samo
@jvmaxxjv: Można powiedzieć, że trening na siłowni to moje ćpanie, ale ono ma tylko pozytywne efekty. Nie zamulam w domu, jestem silniejszy i lepiej wyglądam, do tego po troszę się socjalizuje z ludźmi, nie zdają sobie sprawy, że jestem #przegryw Kolega z siłowni mówił mi, że nie może trenować wieczorem, bo siłownia go pobudza i ciężko mu zasnąć, ja mam odwrotnie, idę trenować o 20, a jak kładę się spać o
@Dzien_dobry_bardzo: psychiatra może przepisać setki różnych leków, nie możesz ich wrzucać do jednego wora
jedne uzależniają, inne nie. Są leki na silną depresję czy typowe choroby psychiczne.
Na łagodną depresję, czy "motywację" do działania, np. to całe "wyjście z przegrywu", przepisuje się leki normalizujące poziomy neuroprzekaźników. Może się okazać, że organizm ma za mało tyrozyny i ma problem z produkcją dopaminy. Lek będzie prekursorem tyrozyny. Efekt takiego niedoboru będzie jak klasyczna
@Still22lvlCrock: choćby marsz, ale u mnie dopiero po 8-9km działa i czuć np. efekt przeciwbólowy, gdy #!$%@? codziennie 10km marszobieg, na 8 kilometrze ból mięśni znika, to znak, że się "naćpałeś" :)

jak nie masz czasu, to siłownia, bieganie, pływanie, cokolwiek