Wpis z mikrobloga

@atitatimati z tego co mi wiadomo to kiedyś była oficjalna strona co papierek faktycznie był akceptowalny przez księży. Nie wiem czy teraz to jest. Słyszałam kiedyś o tych naukach z olx że papierek był nieważny i ksiądz kazał normalnie chodzić na spotkania albo jakaś stronę polecił.
@Newosxso: kurs zazwyczaj składa się z2 czesci.
Pierwsza prowadzona jest przez księdza - opowiada o teologicznych podstawach małżeństwa, jego znaczeniu w Kościele, znaczeniu sakramentalnym, jakie są warunki by było waznie zawarte, potem jak wygląda technicznie kwestia formalności i sam ślub.

Czesc kolejna prowadzona jest przez świeckich - u mnie było to małżeństwo psychologa z seksuologiem, opowiadali ogólnie o życiu w małżeństwie, komunikacji, problemach i jak je rozwiązywać, trochę też o kwestii
@atitatimati: uważaj z tym, bo poszczególne diecezje mają swoje druki zaświadczeń z nauk i możesz się bardzo przejechać na takiej karteczce z OLXa :p. Chyba nawet ostatnio diecezja krakowska wprowadziła nowe, bo w Internecie było o tym głośno. Kielecka ma specjalne druki na wizyty w poradni rodzinnej.

Dwudniowy weekendowy kurs zrobisz legalnie i nie będzie ryzyka przypału ;).