Wpis z mikrobloga

Śpisz. Jest 2:25. Nagle otwierają się drzwi windy a na korytarz wytaczają się cztery rosjanki z czterema walizkami na kółkach. Już nie śpisz. Jak zwykle nie mogą otworzyć drzwi więc trajkoczą pod drzwiami w środku nocy. W końcu się udało, wtaczają swój dobytek stukocząc kółeczkami, zawadzając o próg by ostatecznie trzasnąć drzwiami. Ale to dopiero początek. #!$%@? jaki człowieka wtedy łapie trzyma dobre 1,5h, o tyle dzisiaj krócej będziesz spać. Ale to dopiero początek, od razu udają się do kuchni by trajkotać do 3. Upominasz ich stukając w ścianę, dopiero wtedy się uciszają i idą spać. O 7 rano trajkotanie się budzi, będą trajkotać aż nie pójdą lub nie wyjadą. Tak się żyje w hotelu, to znaczy w sąsiedztwie wynajmu krótkoterminowego.

#airbnbtorak #bookingcomtorak #wynajemkrotkoterminowytorak #wynajemkrotkoterminowy #bookingcom #wynajem #turystyka #zaklocanieciszynocnej #zaklocaniespokoju #warszawa
#airbnbtorak
  • 10
Nie myślałeś o stosowaniu zatyczek do uszu? Wiem, że we własnym mieszkaniu to nie powinno być konieczne ale zawsze to lepiej niż brak snu (wiem z autopsji).
@baal80: pewnie ze próbowałem, słabo działały, i tak słyszałem. Próbowałem też puszczać biały szum, ale to na sytuacje że wiem że ktoś hałasuje. Tutaj to totalnie z przyczajki przyjechały bo dawno żadnych gości nie było. A cały czas w zatyczkach spać nie będę przecież :(
@Precypitat: jak? Nie wysmaruje im klamki gównem czy nie zacznę słuchać głośno muzyki bo to ja wtedy będę tą patologią.

@zcaalock: wzywam, ale jak w środku nocy obudzą gadaniem na klatce, kółeczkami walizek, a potem sobie coś tam gadają za ścianą i krzykną raz na 10 minut (co budzi), to policja nic nie zrobi, co najwyżej stwierdzi brak zakłócania ciszy nocnej, bo akurat były 3 minuty cicho.
@Jasak: to co zrobi zależy od policjanta.
Proponuje też zgłosić to do wspólnoty, każda wspólnota ma regulamin i może nakładać kary. Poza tym ten ktoś kto wynajmuje powinien sobie ustawić czas zameldowania do godziny 22. Jeśli znajdziesz to mieszkanie na airbnb to możesz je zgłosić za naruszenie, oni się przejmują takimi rzeczami. Próbowałeś w ogóle gadać z właścicielem? Może on nawet sobie nie zdaje sprawy, że jest taki problem.
@zcaalock: Tych moich wpisów pod tym tagiem było już sporo, opisywałem moje rozmowy z:
administracją, policją, dzielnicową, radną, innymi wynajmującymi w ten sposób, właścicielką. W dużym skrócie najlepsze wyjście z tej sytuacji to wyprowadzka. Administracja raz że nic nie może zrobić, dwa że przewodnicząca sama wynajmuje w ten sposób swoje lokale w tym bloku (tyle że jak jej zgłosiłem to mam cisze z tamtego lokalu już bardzo długo). A właścicielka tego
@Jasak: > Śpisz. Jest 2:25. Nagle otwierają się drzwi windy

To co ty śpisz na korytarzu, że budzą Cię drzwi od windy? Może spróbuj wyciszyć futrynę drzwi wejściowych.
Co do stoperów - to spróbuj takich woskowych, z których formuje się małe stożki. Nie ma bata żebyś słyszał kółeczka z walizek.