Wpis z mikrobloga

Dzień dobry wszystkim zainteresowanym!
Nie będę opisywał wam tu szczegółów dotyczących życia zwierzaków w naturze gdyż każdy może to przeczytać choćby w Wikipedii a nie o to chodzi w tym tagu.
Dziś na warsztacie kameleon Jacksona- rogaty (Trioceros jacksonii). Jest to jeden z trzech najpopularniejszych gatunków kamyków hodowanych w naszym kraju. Gatunek ten nie posiada może zbyt pięknego ubarwienia ale za to nadrabia ów fakt posiadaniem rogów (wyłącznie samce).
W odróżnieniu od większości innych gadów najlepiej czuje się w temperaturze zbliżonej do pokojowej (20-23 stopnie). Niestety Rogacze są bardzo podatne na rożnego rodzaju choroby i pasożyty w związku z czym należy mieć je pod stała kontrolą.
Widoczny na zdjęciu okaz- Czesław, został uratowany od Januszy hodowli u których to nabawił się częściowej martwicy ogona (w przypadku kamyków jest to 5 kończyna) oraz kontuzji jednego z rogów co widoczne jest na fotce. W przypadku gadów, pomaga zwykle smarowanie ran miodem co poprawia czas i „jakość” ich gojenia.

Reasumując to kameleony Jacksona polecam raczej zaawansowany terrarystom ale i laik po dłuższej chwili lektury jakoś sobie poradzi.
Zapraszam do dyskusji o zadawania pytań!

W komentarzu więcej zdjęć.

#skierniewickigad #terrarystyka #jaszczurki #weze #skierniewice #hobby #zainteresowania #terraria #zwierzaczki #zwierzeta #dziwnypiesek #zoologia
Marek_Szajba - Dzień dobry wszystkim zainteresowanym! 
Nie będę opisywał wam tu szcze...

źródło: comment_wOo1mChLJMT94cNVuKvph4kmKm0XAX2L.jpg

Pobierz
  • 8
@Gnieciuch: Tak, ja również byłem zaskoczony ale faktycznie pomaga. Takie zalecenie otrzymałem od weterynarza zajmującego się gadami i stosuje się do niego aktualnie u 3 zwierzaka. Obecnie u młodej agamy brodatej która w chwili zakupu miała oderwana 1/3 kończyny. Kolejny myk to kąpanie gadów w specjalnym preparacie dla... gołębi ( ͡° ͜ʖ ͡°)