Wpis z mikrobloga

@MjentowaKupka: myślę że bierze się to w ogóle z kultury jedzenia, oni raczej wolą więcej drobnych posiłków niż #!$%@?ć się w opór jednym obiadem o 17.
W Polce najczęściej trudno o dobre ciasto, szczególnie kiedy na górze jest 100 dodatków i je dodatkowo rozmiękczają. Więc nie dziwię się że sos czostkowy jest tak popularny. Jakość dodatków to osobna kwestia...

Ale na dobrą sprawę, jak dla mnie, do dobrej pizzy (czyli takiej
@Strzelec_Kurpiowski ale swoje projekcje zostaw dla siebie.

Jak komuś smakuje gruby tłusty placek pomazany sosem czosnkowym dla zabicia smaku, to już jego sprawa. Nikogo zmuszać do niczego nie mam zamiaru.
Ciebie aż tak zabolała dupa, że mam inną opinię i doświadczenia, że aż musiałeś się wtrącić i wyrzygać swoje nic nie wnoszące poza ad personam wypociny?
Ciebie aż tak zabolała dupa, że mam inną opinię i doświadczenia, że aż musiałeś się wtrącić i wyrzygać swoje nic nie wnoszące poza ad personam wypociny?


@troglodyta_erudyta:

A kilka godzin wcześniej:

Albo po prostu Polacy mają kubki smakowe niewiele lepsze od świni i zeżrą wszystko co tłuste i intensywne w smaku, choćby przygotowane z najgorszej padliny.


Nie tylko idiota, ale i hipokryta.
Jak komuś smakuje gruby tłusty placek pomazany sosem czosnkowym dla zabicia smaku, to już jego sprawa. Nikogo zmuszać do niczego nie mam zamiaru.

Ciebie aż tak zabolała dupa, że mam inną opinię i doświadczenia, że aż musiałeś się wtrącić i wyrzygać swoje nic nie wnoszące poza ad personam wypociny?


@troglodyta_erudyta: przecież to ty nic tu nie wniosłeś, poza leczeniem kompleksów przez wyzywanie innych za to, że wolą coś innego niż ty
hehe nie nie nie robi się


@jajcek: Nie wcale xD. Parmezan nie jest głównym serem do pizzy, ale jak najbardziej jest obok mozarelli, ementalera, provolone, cheddara jednym z popularniejszych. W części Włoch się quattro fromagi robi z parmezanem a sam parmezan jest najczęściej stosowany jako posypka do pizz z zieleniną (np rukolą) i jego atutem jest to, ze się nie topi zbytnio a jest używany też przy produkcji sosu do białej