Wpis z mikrobloga

Mirki do bmw 120D wlalem 8L benzyny po czym zorientowałem się jaka lipe #!$%@? (miałem około 6-7L ropy w baku)
Odrazu dolalem ropy pod korek (38L) + 0.5l mixola.
#!$%@? wtryskiwacze czy zrobić 100km dolać 10L, zrobić znowu 100km dolać kolejne 10L i powinno być ok?
#motoryzacja #auto #samochody #bmw
  • 23
@Neoplan: tylko że to nie jest kwestia naprawy silnika, ale układu zasilania paliwem. W najgorszym przypadku mówimy o okolicach 1/4 wartości auta w zamian za wątpliwą możliwość zaoszczędzenia 200zł
1/4 wartości auta w zamian za wątpliwą możliwość zaoszczędzenia 200zł


@MEKORRO: Wiesz, wszystko zależy od okoliczności. Jakby np. chodziło o dojazd na lotnisko przed zaplanowanymi wakacjami, to bym cisnął auto póki się toczy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poza tym odnoszenie kosztów napraw do wartości pojazdu jest zawsze bez sensu. Należy patrzyć ile się chce tym autem jeszcze pojeździć i na ile czasu dana naprawa zapewni spokój. Czasem
@Neoplan: czyli, Twoim zdaniem dokładać do ledwo turlającego się szrota w nieskończoność(przykład z Fiatem) niż go zwyczajnie oddać na złom, ale lepiej zaryzykować poważnym uszkodzeniem zespołu napędowego niż stracić paliwa za 250zł? No gratuluję koledze( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Neoplan: Seicento za 2k golda=lewo turlający się szrot. Ostatnio nawet takim jeździłem, prawdziwa perełka, Schumi edition, żółciutki, zadbany, chuchany w podłużnicy dziura wielkości pięści... spprzedano za 450E, bo miał jeszcze rok przeglądu, ale zapewniam Cię, jak się przegląd skończy już nikt do tego auta grosza nie dołoży ( ͡° ͜ʖ ͡°)