Wpis z mikrobloga

#jedzenie# #gotujzwykopem #kuchniachinska

Mirki ma ktoś jakiś prosty przepis na jakiś makaron z wieprzowiną? Nie znam się na kuchni chińskiej, nigdy tego nie gotowałem. Coś w miarę prostego, czasami gdzieś w Niemczech brałem taki kubełek makaronu z warzywami i wieprzowiną od chinola.

Serio pytam. Bez nietoperzy itd ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 10
@wypokowytrol spróbuj sobie ugotować Chów Mein (jako ostatni praktycznie bo to tylko 3 minuty
Na patelnię wrzuć łyżeczkę oliwy, papryka słodka różne kolory najlepiej, cebula (jakieś pół średniej w piorka), marchewka, łyżeczkę sosu sojowego i polędwiczkę wieprzową (najlepiej żeby z pół h wcześniej była pokrojona na mniejsze kawałki, doprawiona odrobina oleju, soli pieprzu słodkiej papryki w proszku i może jakieś zioła plus curry). Przesmaż to tak żeby polędwiczka była jeszcze różowa w
@kielbasa_z_cebula w Biedronce niestety nie znalazłem tego makaronu ale był w Leclerk. Niestety nie znalazłem nigdzie oleju sezamowego więc użyłem więcej sezamu ( ͡º ͜ʖ͡º) Nie solilem wody na makaron bo jak dodałem sosu sojowego to wszystko nabrało smaku. Po za tym ja trochę doprawiłem wcześniej mięso czosnkiem i słodką papryką. Nie jestem znawcą kuchni azjatyckiej ale moim zdaniem było zajebiste. Siostra i siostrzenica również zadowolone. Polecam
wypokowytrol - @kielbasazcebula w Biedronce niestety nie znalazłem tego makaronu ale ...

źródło: comment_HrjP7G3XgKQ58JY46uRDjuAWb40jon4V.jpg

Pobierz