Wpis z mikrobloga

Jak to jest, ze pracując na zwyżkach na budowie człowiek musi mieć ubrane szelki, a często widzę, ze jak ścinają jakieś gałęzie, czy wieszają bilbordy z kosza to #!$%@? na to? Nawet kiedyś na TVN turbo wyburzali jakiś komin i tam tez nie mieli założonych szelek w koszu. #bhp #kiciochpyta #budownictwo
  • 11
@ecored: jak chcesz przeżyć szok to oglądnij "Nasz nowy dom". Skaczą po niekompletnych rusztowaniach / na dachach bez żadnego zabezpieczenia a prowadząca używając wkrętarki zakłada hełm, okulary ochronne i ochronniki słuchu.
@ecored: bo masz się zabić zgodnie z przepisami. Ot cała filozofia. Praca na wysokości powyżej 1m kask powyżej 2m szelki z pasem biodrowym. Takie #!$%@? przepisy ale nic z tym nie zrobisz kolego
@ecored generalnie jest cała seria przepisów, ale jeśli zwyżka ma barierkę 1,1m to nie potrzeba żadnych zabezpieczeń. Jeśli mówimy o rusztowaniach przyściennych barierka lub szelki jeżeli jest przerwa większa niż 15cm, ale już pracując na podeście przy montażu windy 30cm. To tak w skrócie o przepisach, ale tego jest całe mnóstwo. A w takim UK w szelkach musisz zasówać nawet na placu
@ecored: ja nawet babkę od bhp u nas pytałem i mówiła, że na zwyżce trzeba mieć szelki i zapięte do stałego elementu - przy czym podkreśliła że różnie jest interpretowany ten solidny czy stały element (na zwyżce czasami bezpieczniej się czuję podpięty do konstrukcji niż zwyżki przy której ciągle coś jeździ)
@ecored: Ja np. znam też całkiem sensownie brzmiącą wersję, że należy zapoznać się z instrukcją użytkowania urządzenia (przecież wszyscy tak robimy, więc tym bardziej kwitujemy podpisem pod protokołem potwierdzającym powyższe ')) i tam powinno być opisane. O stałym punkcie też ktoś wyżej pisał - balustrada niekoniecznie nim jest. Co więcej - słuszna uwaga z 1,10m... Poplątanie z pomieszaniem.
Nie radzę natomiast jeździć z wyciągniętym dyszlem, bo faktycznie można wystrzelić jak z