Wpis z mikrobloga

@a-lexis: czyli co, na razie tanią jednorazówkę kupić, a jak będzie poważniejsza sprawa to taką za 600zł?
Swoją drogą, wątpię by te porządne maski przebiły 1000zł. Ludzie nie mają forsy
@jvmaxxjv: Nadać się nada, ale to przepłacanie mocne - drogo. Ludzie biorą zwykłe przeważnie po 5/6zł ffp3. Parę dni temu ceny były z 40% mniejsze, niektórych nawet i 80% taniej... Pamiętaj też o tym, że warto by mieć też coś na oczy - szczelne.
@jvmaxxjv: Musisz się zastanowić co potrzebujesz. O ile wybuchnie i będzie pogrom, nie zamierzam wychodzić częściej niż raz na dwa tygodnie doładować zapasy jedzenia.
Mimo, że trochę podchodzi to pod panikę, to zabezpieczyłem się i mam: okulary oraz trochę masek typu: ffp3 zwykłych, tanich.

Nawet ta duża maska pełna nie zabezpieczy Cię, jeśli nie będziesz przestrzegał reguł z ich użytkowaniem, dotykaniem itd. Można przeczytać raporty na temat masek i lekarzy używających
@jvmaxxjv: Te? Bez szans, w budowlanych ceny nie są super niskie nigdy typu: obi, castorama.
Jeśli chodzi Ci o maseczkę higieniczną z apteki, to kosztują po ok. 60 gr sztuka. Próbowałem zakupić je 3 dni temu - kupiłem jedynie 2 sztuki w okolicznych 5 aptekach (więcej nie było...), muszą zamówić z magazynu. Oczywiście do tej pory nadal nie ma.