Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Harmideron: Bo taka prawda, ale ja tak w sumie mam to w dupie. Nie rozumiem czemu każdy nie może używać tego co woli. Obie opcje mają wady. Osobiście mam Windowsa od... 15 lat? Skacząc z XP do Windows 10 z pominięciem 8(.1) i nigdy nie zepsułem systemu aktualizacją ani własnym działaniem, a mam fetysz grzebania w plikach i wyłączaniu wszystkiego co się tylko da żeby mieć większą wydajność (przyzwyczajenie z czasów
@Szyna1:

Tutaj Linux odpada bo młody gra w gierki, a na tym złomie w wine za dużo nie zdziałasz.

@koneser_azbestu

Linuksiarze na wykopie chyba nie są aż tak namolni jak ich odpowiedniki na np. dobrychprogramach (polecam unikać sekcji komentarzy).
Ale faktycznie, kiedy byłem młodszy to też próbowałem wciskać go ludziom, tylko że po krótkiej chwili zorientowałem się że to przynosi odwrotny skutek i nie warto xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Lizergo: Problem z windowsem zawsze pojawia się w momencie, gdy aktualizacje nie są robione na bieżąco, tylko nawarstwi się aktualizacji i poof, pikachuface, że aktualizacje z dwóch lat łącznie rozpieprzaja system. Trochę profilaktyki i każdy system może być przyjemny, wystarczy tylko o niego dbać.
@Rethi:

Wytłumacz to normikowi, który z komputera korzysta tylko do prostych gierek/fejsbunia.
Ja to tylko poprawiam, nie potrzebuję takich informacji bo: 1) wiem o tym 2) nie korzystam z oprogramowania komercyjnego (poza steamem/discordem).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lizergo: to mowisz ze nie dalo sie usunac ostatniej aktualizacji spod tego czegos co sie awaryjnie odpala w w10? Jakos w zyciu z tym problemu nie mialem. Mialem za to problem jak aktualizacja wyrzucila mi z windowsa ekran logowania XD
Zaj-bisty system, mac/linux nigdy mi takich cyrków nie robiły


@Lizergo: byś się zdziwił. Mi po jednej aktualizacji macOSa (bodajże z 10.14.2 na 10.14.3) przestał przyjmować hasło po uruchomieniu. Dysk zaszyfrowany, kilka prób odzyskania hasła przez iCloud i nic. Okazało się, że coś spartaczyli i domyślny układ klawiatury zmienił się na niemiecki przez co znak specjalny, który miałem w haśle nie był przyjmowany. Straciłem 3 godziny.
@hyperlink:
Dwa lata urzędowałem na macu (mini 2014/mbp 13 2015) i problemy nie występowały ( a także jako paranoik korzystałem z filevaulta). Pech czy nie to z windą mam najwięcej problemów (wiem że efekt skali, ale conajmniej kilka razy w roku coś się popsuje).
@LPSzycha
Spoko rozumiem, ale skoro ms i ich system aktualizacji jest tak perfekcyjny, że wciskają ci go na siłę (nie mówię o pro+) to takie błędy występować
Latitude 4310


@Lizergo: E4310, gra w gierki, chyba w bierki na obudowie tego 13 calowego złoma. Zacznijmy od tego, że ten laptop nie ma wsparcia dla windows 10 (sterowniki) i to dlatego masz problem z aktualizacjami i psuciem systemu po za tym wystarczy utworzyć punkt przywracania i potem z niego skorzystać przy pomocy automatycznej naprawy.
Ja nigdy na moim osobistym komputerze nie miałem problemu z windowsem a wręcz zawsze stwarzałem je
@Lizergo: Boze story of my life. Pierwszy raz jak mi windows 10 takie cos zrobil to machnalem reka wrocilem do 8.1. Ostatnio dalem 2 szanse i znowu wywalilo system aktualizacjami tak ze nie da sie naprawic. Nie wspominajac o nawiedzonym pc wlaczajacym sie o 24 w miedzyczasie. xD Teraz linuksiarz here i moze jest problematyczny ale przynajmniej stabilny xd