Wpis z mikrobloga

Stan na godzinę 07:11 (w nawiasach zmiana w porównaniu do danych z tego samego źródła z wczoraj z godziny 06:59):

Potwierdzonych przypadków: 14423 (+2579, +21,77%)
Podejrzenia: 19544 (+1556, +8,65%)
Zmarłych: 304 (+45, +17,37%)
Wyzdrowiałych: 331 (+85, +34,55%)

Źródło: https://3g.dxy.cn/newh5/view/pneumonia

Uwaga: Chińczycy zmienili format drugiego z wykresów.

Legenda do pierwszego wykresu:
- Czerwony - potwierdzone przypadki
- Pomarańczowy - podejrzenia

Legenda do drugiego fykresu:
- Czerwony - potwierdzone przypadki
- Pomarańczowy - podejrzenia
- niebieski - potwierdzone przypadki i podejrzenia ogółem

Legenda do trzeciego
wykresu:
- Czarny - zgony
- Zielony - wyzdrowiali

#wuhan #2019ncov #coronavirus #chiny #wirus
maniac777 - Stan na godzinę 07:11 (w nawiasach zmiana w porównaniu do danych z tego s...

źródło: comment_EIo9ynWCBHuEFbWF8JrjbE3dOuSzDhMY.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
Spekulacja (tak sobie piszę sam dla siebie): Po raz pierwszy od wielu dni liczba wyzdrowiałych przewyższa liczbę zmarłych - to dobra informacja. Jest też sporo wolniejszy wzrost liczby podejrzanych - to też dobra informacja. Jednocześnie większy niż zwykle jest wzrost liczby potwierdzonych przypadków. Wcześniej pojawiały się (niepotwierdzone) informacje że zaczyna brakować testów. Możliwe że badają szybciej, bo też mignęły informacje o szybszych testach (nie próbowałem weryfikować).
  • Odpowiedz
@NaopaK: Możliwe że wreszcie obserwujemy efekty kwarantanny. @KubaGrom zebrał wczoraj kilka badań tu:

https://www.wykop.pl/wpis/47102841/w-zwiazku-z-publikacja-kilku-wersji-genomu-nowego-/

Dwa fragmenty:

Na podstawie danych o kontaktach później zdiagnozowanych z pierwszymi 10 pacjentami oceniono średni czas inkubacji 5,2 dnia (zakres jednego odchylenia standardowego to 4-7 dni). 95 percentyl rozkładu czasów inkubacji wynosi 12,5 dnia, co oznacza, że rzadko u niektórych czas ten jest długi


Oraz

Pacjenci średnio zgłaszali się do szpitali po 4-5 dniach od pierwszych zmian
  • Odpowiedz
ci co wyzdrowieli nigdy nie byli chorzy czy juz jest antidotum?


@zortabla_rt: tej choroby nie da się "wyleczyć", organizm musi zwalczyć wirusa samodzielnie - rolą medycyny jest wsparcie w przypadku osób które nie są w stanie zwalczyć go samodzielnie bo ich stan jest ciężki (np. mają niewydolność płuc w przebiegu choroby)

@maniac777: czym różni się wykres pierwszy od drugiego? bo na obu są potwierdzone przypadki tylko wartości na osi OY
  • Odpowiedz
@KubaGrom nie wiem jak wy ale ja zaczynam nie wierzyć w te statystyki. Są prawdopodobnie grubo zaniżane. Biorąc pod uwagę w jaki sposób wirusem można się zarazić . Amerykanie mówią,że raz testy pokazują, że jest zdrowy a na drugi dzień że jest chory. Mi się wydaje,że tam już jest na bank więcej niż 70 tysięcy zarażonych.
  • Odpowiedz
@megawatt: @zortabla_rt: leki przeciwwirusowe nie niszczą wirusa, a jedynie wpływają na jego replikacje, zmniejszając jego namnażanie można wspomóc limfocyty przez co łatwiej się można wyleczyć, ale że wirusy "nie żyją" to ciężko się je bada pod względem leków, więc rozwój tu jest dużo trudniejszy niż w przypadku antybiotyków
  • Odpowiedz