Wpis z mikrobloga

Dzień 123/135
#legodamwa <-- pod tym tagiem umieszczam wszystkie moje zestawy: https://brickset.com/sets/ownedby-ziomal

Do tej pory nie interesowałem się tą serią. Jednak od 2020 zmianie uległa szerokość (no i przez to też długość) tych modeli. Zamiast 6 studów, szerokość wynosi teraz 8 - dzięki temu zabiegowi, modele mogą zawierać dużo więcej szczegółow. Nie zmieniła się natomiast ilość naklejek - jest ich po prostu bardzo dużo.

Wraz z poszerzeniem o 2 study zestawów tej serii, wprowadzono nowy klocek podwozia na którym budujemy pojazd. Wcześniej używanym elementem był ten. Wraz ze wzrostem szerokości i długości pojazdów, zwiększyła się średnia ilość klocków (przejrzałem na szybko kilka zestawów, i na "oko" o około 50%) w zestawie (oraz niestety cena). Jeśli się nie mylę, zamiast 69,99 zł (jak było kiedyś) nowe zestawy kosztować będą 89,99 zł.

Wszystkie tegoroczne modele możecie obejrzeć tutaj. Zdecydowanie wyróżnia się czerwone Ferrari F8 Tributo.

Speed Champions 76896
Zestaw z roku 2020
298 elementów
Cena katalogowa 89,99 zł

#lego #pokazzakupy #ciekawostki
damw - Dzień 123/135
#legodamwa <-- pod tym tagiem umieszczam wszystkie moje zestawy...

źródło: comment_nB78sT2tho63Nq18v9DzxbsLjt9ZiXX9.jpg

Pobierz
  • 14
ja własnie kupiłem w/w Ferrari :)


@Navrazz: w necie jak czytałem recenzje tego F8, to wszędzie w sumie chwalili ten model. I wprost pisali, że zwiększenie rozmiaru tych modeli to najlepsze co spotkało tą serię od dawna, a ten F8 jest tego najlepszym przykładem. Moim zdaniem będziesz Pan zadowolony :)
Czaiłem się już wcześniej na jakiś zestaw z tej serii, ale Twój wpis mi o tym przypomniał :)

A innych modeli z tej serii (jeszcze) nie mam.


@Navrazz: a to spoko. Fajnie, że ktoś czyta moje opisy, zajrzy do wklejanych linków oraz skusi się kupić zestaw z "polecenia" ;)
@damw: Czytam czytam. Jestem fanem lego od dziecka i od czasu do czasu zdarza mi się coś kupić. Kiedyś miałem kilka modeli Technicsów ale je sprzedałem. A teraz zdarzy mi się kupić jakiś zestaw typowo na półkę albo na biurko do pracy :)